statystyki

Gdy pies pogryzie psa, odpowie właściciel

autor: Patrycja Dudek27.05.2015, 08:32; Aktualizacja: 27.05.2015, 09:37
pies

Właściciel psa musi pilnować, by jego pupil nie stwarzał zagrożenia dla innych zwierząt i ludziźródło: ShutterStock

Mój Azorek został zaatakowany przez innego czworonoga. Tamten hasał sobie po podwórku bez smyczy i kagańca. Właściciel beztrosko z kimś rozmawiał. Wystarczyła chwila, by Azor został poturbowany i pogryziony. Właściciel agresora uciekł, nie udzielając żadnej pomocy. Na szczęście na podwórku była sąsiadka, która szybko zawiozła nas do weterynarza. Ten opatrzył zwierzę, ale zostawił go w klinice – stan Azora jest na tyle poważny, że potrzebna jest operacja. Czy mogę coś zrobić, jeśli wiem, kim jest właściciel – pyta pani Iwona

Nasza czytelniczka powinna jak najszybciej zgłosić sprawę na komendę straży miejskiej lub policji. W tej sytuacji przydatne będą zeznania sąsiadki – świadka zdarzenia. Z przedstawionego opisu wynika, że właściciel nie sprawował nad psem żadnego nadzoru, a za takie zachowanie grozi mu odpowiedzialność karna. Niezależnie od mandatu wymierzonego przez funkcjonariuszy właściciel ponosi także odpowiedzialność odszkodowawczą za szkody wyrządzone przez zwierzę. W związku z tym czytelniczce przysługuje prawo do zrekompensowania strat poniesionych na leczenie pupila, a także zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • rotti(2015-05-27 10:47) Zgłoś naruszenie 20

  czemu zawsze na zdjęciach pokazywany jest pies rasy rottwailer ?? !!! najwięcej w ostatnim czasie pogryzien jest przez psy mieszańce i amstaffy, ale bardziej z powodu złego prowadzenia psa przez właściciela a nie z powodu rasy.

  Odpowiedz
 • AES(2015-06-16 00:26) Zgłoś naruszenie 10

  rotti co za bzdury wypisujesz? Najwięcej pogryzień przez amstaffy?!
  To widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Najwięcej pogryzień jest faktycznie przez kundle, ale na drugim miejscu są owczarki niemieckie.
  Amstaffy, tak jak i rottweilery są daleko na szarym końcu listy. Więc bronienie jednej rasy i stawianie w kiepskim świetle drugiej, bez poparcia żadnymi danymi, to czysta hipokryzja z Twojej strony.

  Odpowiedz
 • mika(2015-05-28 23:38) Zgłoś naruszenie 10

  I znów Rottweiler na zdjęciu !!! To psy obronne, znacznie częściej zdarzają pogryzienia przez owczarki niemieckie czy dobermany - a mojej sąsiadki pies został pogryziony własnie przez Amstaffa, więc pytam, dlaczego znów do takich artykułów wykorzystywane są zdjęcia Rottweilerów?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane