statystyki

Minister Grabarczyk i broń

29.04.2015, 07:23; Aktualizacja: 29.04.2015, 08:16
prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista

prof. Marek Chmaj, konstytucjonalistaźródło: Materiały Prasowe

Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nawet od prawnika nie należy oczekiwać znajomości wszystkich przepisów i procedur. Gdyby każdy minister podawał się do dymisji, kiedy popełni błąd, nie mielibyśmy rządu.

Reklama


Ewa Maria Radlińska: Mamy aferę jak w amerykańskim filmie. Minister sprawiedliwości miał podobno zdobyć pozwolenie na broń z pominięciem procedury, jaką trzeba przejść. Co pan na to?

prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista

prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista

źródło: Materiały Prasowe


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Viator(2015-04-29 10:56) Zgłoś naruszenie 00

  Nie róbcie z ludzi idiotów wystarczy. Brak zgodności złożonego oświadczenia ze stanem rzeczywistym tzn. brak części praktycznej jest oczywisty. Nawet ośmiolatek usłyszy w takich okolicznościach "kłamiesz Grzesiu".Czy wymagać od ministra by rozumiał co podpisuje to za dużo? Lepiej nie mieć Rządu niż mieć jego atrapę

  Odpowiedz
 • Skubi(2015-04-29 11:01) Zgłoś naruszenie 00

  "Skoro minister strzelał już wcześniej, zrozumiałym choć nie do końca zgodnym z procedurą, wydaje się być zachowanie policjantów i wicemarszałka również".

  Niech dobrze zrozumiem - skoro ktoś tam mówi, że już coś umie, to nie ma sensu przeprowadzać egzaminu i można sfałszować protokół, twierdząc, że egzamin się odbył? Czy do prawa jazdy albo egzaminów adwokackich też powinno się stosować taką "interpretację celowościową"?
  Ta sytuacja to kpina z prawa. Dodajmy, że pozwolenie na broń w Polsce uzyskać jest niezwykle trudno. W tej sytuacji podwójnie razi stwarzanie takich ułatwień dla ministra. I do tego prawnik ma nie mieć rozeznania, co oznacza czynność podpisania przez policjanta protokołu z egzaminu?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama