statystyki

Dziesięciomiesięczne postępowanie nosi znamiona rażącej bezczynności organu

autor: Piotr Pieńkosz22.04.2015, 09:10; Aktualizacja: 22.04.2015, 10:37
sąd, prawo, sprawiedliwość

sąd, prawo, sprawiedliwośćźródło: ShutterStock

TEZA: Organ, który z wydaniem decyzji zwleka 10 miesięcy od wszczęcia postępowania administracyjnego, dopuszcza się rażącej bezczynności, jeśli nie potrafi przedstawić poważnych przyczyn tak długiego czasu trwania postępowania.

Reklama


Reklama


Sygn. akt II GSK 1164/14

WYROK NACZELNEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO

z 11 lutego 2015 r.

STAN FAKTYCZNY

Obywatel chciał skorzystać z pomocy generalnego inspektora ochrony danych osobowych (GIODO). Poskarżył mu się na jednego z administratorów danych, który miał – w ocenie obywatela – naruszyć przepisy ustawy z 29 sierpnia 1997  r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1182 ze zm.). Zamiast pomocy obywatel doczekał się przewlekłego postępowania administracyjnego prowadzonego przez GIODO. Ten ostatni organ informował o zakończeniu postępowania dowodowego, co poprzedza wydanie decyzji administracyjnej, by po kilku tygodniach informować obywatela o nowych okolicznościach sprawy, a to przedłużało postępowanie o kolejne miesiące. Po otrzymaniu jednej z takich informacji obywatel postanowił poprosić o pomoc sąd administracyjny. W tym celu złożył skargę na bezczynność i przewlekłość postępowania prowadzonego przez GIODO.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama