statystyki

Pośpiech to zły doradca

15.04.2015, 05:49

Obrońca, który już na kilka godzin przed ogłoszeniem wyroku złożył wniosek o sporządzenie na piśmie i doręczenie uzasadnienia tego orzeczenia, musi liczyć się z tym, że czynność ta będzie nieważna - uznał Sąd Okręgowy w Łodzi.

Reklama


8 grudnia 2014 roku Sąd Rejonowy w Zgierzu po zamknięciu przewodu sądowego odroczył wydanie wyroku w sprawie S.P., do 15 grudnia 2014 r. O tym fakcie zostali poinformowani obecni na sali oskarżony i jego obrońca. I faktycznie 15 grudnia sąd ogłosił wyrok skazujący. Było to o godz. 16.30. Zanim jednak do tego doszło, obrońca o godz. 14.50 złożył wniosek o sporządzenie na piśmie i doręczenie mu uzasadnienia orzeczenia.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • VIATOR(2015-04-16 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Logika! A raczej jej brak. Polska jest krajem prawa stanowionego a nie precedensowego. Jeśli stosowny przepis 422 par.1 kpk wskazuje na datę!!! jako początek biegu terminu to odmowa przyjęcia wniosku jest bezpodstawna! Jeśli by wolą ustawodawcy był moment! ogłoszenia wyroku to tak by to było wyrażone w ustawie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama