statystyki

Bez poinformowania ministra sprawiedliwości sędzia nie popracuje dłużej

autor: Małgorzata Kryszkiewicz20.03.2015, 00:00; Aktualizacja: 20.03.2015, 07:20

Czy starsi sędziowie, którzy chcą pracować do 67. roku życia, muszą składać oświadczenia ministrowi sprawiedliwości? Na to pytanie już niedługo odpowie Sąd Najwyższy.

Reklama


Sprawa dotyczy sędzi, która ukończyła 65. rok życia i na mocy art. 69 par. 1a prawa o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2015 r. poz. 133, dalej: u.s.p.) miała przejść w stan spoczynku. Przepis ten jest wyjątkiem od zasady, że sędziowie przechodzą w stan spoczynku w wieku 67 lat (art. 69 par. 1 u.s.p.). Obejmuje on sędziów – kobiety, urodzone do 30 września 1973 r., oraz sędziów – mężczyzn, którzy urodzili się do 30 września 1953 r.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama