statystyki

Adwokaci za nieograniczoną ochroną dla niepełnosprawnych

25.02.2015, 12:13; Aktualizacja: 25.02.2015, 14:42

Komisja Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej uważa, że Polska powinna wycofać się z zastrzeżeń do europejskiej konwencji o prawach osób niepełnosprawnych. W ocenie organu stanowią one barierę dla pełnej realizacji uprawnień zagwarantowanych przez ten akt.

Polska ratyfikowała konwencję z zastrzeżeniami dotyczącymi przerywania ciąży, zawierania małżeństw oraz ubezwłasnowolnienia.

Z kolei protokołu fakultatywnego, który daje możliwość odwołania się do Komitetu do spraw Praw Osób Niepełnosprawnych, w przypadku naruszenia postanowień konwencyjnych, w ogóle nie ratyfikowaliśmy.

W liście wystosowanym do szefa resortu pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza adwokaci apelują o wycofanie się z zastrzeżeń i oświadczeń interpretacyjnych o charakterze zastrzeżeń, bowiem utrudniają one realizację praw osób z niepełnosprawnościami, które zostały zagwarantowane przez ten akt.


Pozostało jeszcze 47% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane