statystyki

Była inflacja, powinna być waloryzacja wynagrodzeń

autor: Ewa Ivanova18.02.2015, 07:27; Aktualizacja: 18.02.2015, 08:33
W trakcie rozpatrywania spraw 12 pracowników, którzy domagali się od pracodawcy zaległych kwot, postanowił skierować pytanie prawne do Trybunału Konstytucyjnego.

W trakcie rozpatrywania spraw 12 pracowników, którzy domagali się od pracodawcy zaległych kwot, postanowił skierować pytanie prawne do Trybunału Konstytucyjnego.źródło: ShutterStock

Kolejny sąd – tym razem Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe – nabrał wątpliwości w sprawie zamrożenia wynagrodzeń pracowników sądów (sygn. akt P 7/15). W trakcie rozpatrywania spraw 12 pracowników, którzy domagali się od pracodawcy zaległych kwot, postanowił skierować pytanie prawne do Trybunału Konstytucyjnego.

Reklama


Jest bowiem ryzyko, że zamrożenie waloryzacji wynagrodzeń, które wprowadzono w 2010 r., łamie konstytucję. Konkretnie: zasady ochrony własności, praw nabytych i zaufania obywatela do państwa. W TK na rozpatrzenie czekają podobne sprawy zebrane pod wspólną sygnaturą – P 44/13.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane