statystyki

Marszałkowie województw nie kupią sobie spokoju

autor: Beata Lisowska21.01.2015, 07:28
Beata Lisowska redaktor Gazety Prawnej

Beata Lisowska redaktor Gazety Prawnejźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Reklama


Komentarz tygodnia

Rząd zabiera się za reformowanie branż, które dla budżetu państwa od dawna są kulą u nogi. Na pierwszy ogień poszło górnictwo. Następni mogą być kolejarze i pracownicy poczty. Każda z tych reform będzie oznaczać wysokie koszty społeczne i potencjalne konflikty. Ten na Śląsku chwilowo udało się zażegnać, ale na horyzoncie już widać kolejne problemy.

Rząd i samorządy powinny szykować programy osłonowe dla ludzi odchodzących z nierentownych branż. I nie chodzi tylko o wysokie odprawy, które obiecano górnikom. Te pieniądze mają szansę zostać dobrze wydane tylko pod warunkiem, że pracownicy restrukturyzowanych branż stworzą za nie nowe miejsca pracy. Ktoś musi im jednak w tym pomóc. Już powinny być szykowane projekty szkoleń przygotowujące zwalnianych górników, listonoszy czy kolejarzy do pracy w innych zawodach, uczące ich nowych kwalifikacji i przedsiębiorczości. Powinny powstawać projekty doradztwa, jak najlepiej zainwestować rządowe odprawy, aby pieniądze te nie zostały przejedzone.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama