statystyki

Prof. Kidyba o zmianach w prawie handlowym: Szybko, szybciej, jeszcze szybciej

autor: Andrzej Kidyba16.01.2015, 08:55
Andrzej Kidyba

Andrzej Kidybaźródło: Materiały Prasowe

Niektóre zasady internetowego funkcjonowania spółek zakładanych w systemie teleinformatycznym to chyba nieporozumienie - pisze prof. Andrzej Kidyba.

15 stycznia weszły w życie przepisy nowelizujące kodeks spółek handlowych i niektóre inne ustawy, m.in. kodeks cywilny, kodeks postępowania cywilnego czy ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz.U. z 2015 r. poz. 4). Istota zmian dotyczy przede wszystkim wprowadzenia możliwości utworzenia spółki jawnej, komandytowej w systemie teleinformatycznym, podobnie jak uczyniono to wcześniej w przypadku spółki z o.o. Dodatkowo nowelizacja dotyczy spółki z o.o. w zakresie możliwości podejmowania uchwał, w tym zmiany umowy w trybie elektronicznym. Pewne zmiany odnoszą się bezpośrednio także do spółki akcyjnej. Pośrednio zmiany dotyczą również spółki partnerskiej i komandytowo-akcyjnej.

Andrzej Kidyba

Andrzej Kidyba

źródło: Materiały Prasowe


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • albn(2015-01-16 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ale jakie zagrożenia? Bo nie wynegocjujemy umowy? Jak nam wystarczy wzorzec to z niego skorzystamy, jak nie to napiszemy sami czy pójdziemy do notariusza. Miałem do czynienia z zakładaniem tak spółki z o.o. a to już kilka lat działa i sobie chwalę. Problemów nie było. Zresztą dla jednoosobowej spółki to dla mnie ideał móc np. podwyższyć kapitał czy zmienić siedzibę (ogólnie zrobić zmiany) przy wykorzystaniu wzorca w internecie. Taniej, szybciej. Pewnie notariusze płaczą bo nie trzeba będzie się z nimi umawiać w takich sprawach, ale dla wspólnika to czysta oszczędność.
    A poza tym czy w tym systemie nie będzie można sumy komandytowej określić? Nie mieści się w głowie aby nie było takiej możliwości. Jak się pojawi to sam sprawdzę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane