statystyki

Dobry prawnik to (nie)tani prawnik

autor: Sławomir Wikariak05.08.2014, 07:22; Aktualizacja: 05.08.2014, 08:43

Przetargi na obsługę prawną administracji publicznej wygrywają często kancelarie, które nie są do tego przygotowane, lecz oferują dużo niższe od rynkowych stawki.

Jeszcze przed czterema laty przepisy pozwalały udzielać zamówień na obsługę prawną z wolnej ręki. W praktyce oznaczało to najczęściej, że urzędy czy instytucje przez całe lata korzystały z tych samych, sprawdzonych kancelarii. Sytuacja zmieniła się na początku 2010 r., kiedy weszła w życie nowelizacja ustawy – Prawo zamówień publicznych zaostrzająca regulacje dotyczące usług niepriorytetowych, w tym prawniczych. Poza wyjątkowymi sytuacjami trzeba je kupować w przetargach.


Pozostało jeszcze 90% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Arnold Pustkowski(2014-08-11 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zatem powinien wyglądać dobrze prowadzony przetarg na... jakiekolwiek usługi - to jest problem, bo nie tylko na usługach prawniczych się cierpi.

    Problem nie tkwi tylko w kryterium 100% ceny - bo nawet jak się zastosuje kryterium jakości czy doświadczenia to cena stanowi nie rzadko ponad 50% kryterium (bo musi) i można sobie tym nadrobić...

    to ustawodawca powinien kombinować nad wyeliminowaniem patologii w ustawie, a nie zamawiający.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane