statystyki

Prawnicy amerykańskiego wywiadu oskarżają technologicznych gigantów

21.03.2014, 09:23; Aktualizacja: 21.03.2014, 14:34

Wszystkie korporacje internetowe wiedziały o tym, że Agencja Bezpieczeństwa Narodowego prowadzi szeroko zakrojony program gromadzenia danych – jednoznacznie stwierdził pełnomocnik NSA, kwestionując tym samym stanowcze zapewnienia firm, że nigdy nie słyszały o PRISM.

W trakcie przesłuchania przed amerykańską komisją stojącą na straży prywatności i wolności obywatelskich (Privacy and Civil Liberties Oversight Board), pełnomocnik Agencji Rajesh De oświadczył, że korporacje takie jak Google, Apple czy Facebook nie tylko miały pełną wiedzę o programie PRISM oraz przechwytywaniu danych z transmisji od klienta (tzw. upstream collection), ale też udzieliły analitykom odpowiedniego wsparcia. Zgodnie z prawem przewidującym możliwość inwigilacji obcokrajowców, co do których można rozsądnie przypuszczać, że przebywają poza terytorium Stanów Zjednoczonych” (znanym jako sekcja 702 lub poprawka FISA), firmy internetowe musiały otrzymać zawiadomienie o masowym pozyskiwaniu i gromadzeniu danych. - Przechwytywanie informacji odbywa się przy udziale dostawców usług komunikacji elektronicznej – podkreślił De.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane