statystyki

Stowarzyszenie nie odpowiada za wpisy

autor: Sławomir Wikariak06.03.2014, 00:00; Aktualizacja: 06.03.2014, 08:45

Nie trzeba zarabiać na stronie internetowej, aby korzystać z wyłączenia odpowiedzialności przewidzianego w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną – orzekł Sąd Okręgowy w Łodzi.

Sprawa dotyczyła stowarzyszenia skupiającego miłośników aut pewnej marki. Prowadzi ono forum internetowe, na którym każdy może zamieszczać wpisy. Do jednego z nich dołączono dwa fragmenty mapy samochodowej. Firma posiadająca do niej autorskie prawa majątkowe poinformowała o tym stowarzyszenie. To natychmiast usunęło pliki z mapami ze strony internetowej. Mimo to wydawca mapy zażądał prawie 4,5 tys. zł, twierdząc, że tyle wynosiłaby trzykrotność wynagrodzenia za wykupienie licencji na te dwa fragmenty mapy. Możliwość domagania się trzykrotnej wysokości wynagrodzenia daje art. 79 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane