Prokuratura wciąż centralnie planowana

autor: Ewa Ivanova15.01.2014, 07:11; Aktualizacja: 15.01.2014, 09:54
Zakładane mierniki mają mieć charakter motywujący – przekonuje PG

Zakładane mierniki mają mieć charakter motywujący – przekonuje PGźródło: ShutterStock

Co roku prokuratorzy stają przed dylematem: podpaść przełożonym czy podrasować statystyki? Sprawy są np. fikcyjnie umarzane po to, aby wrócić do nich od nowego roku. – To nie ma nic wspólnego z wymiarem sprawiedliwości – alarmują szeregowi śledczy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Asesor(2014-01-15 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jest centralnie planowana!

    Odpowiedz
  • A co, teraz nie jest?(2014-01-15 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Cały wymiar sprawiedliwości w Polsce jest cały czas sterowany centralnie przez polityków z partii rządzącej i nie ma co do tego żadnych wątpliwości a gadanie głupot ze sędziowie i prokuratorzy są niezależni jest tylko fikcją i propagandą.

    Odpowiedz
  • Leniwy nierób(2014-01-15 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Jak w sądzie, liczy się tylko załatwialność spraw, nieważne czy wpłynie 14, 16 czy 20 mln spraw w ciągu roku w skali kraju. Wpływ ma być pokryty, wszak wiadomo, że sprawy ciągną się latami za winą nierobów z sądów - od sędziego do Pani sprzątaczki. Amen.

    Odpowiedz
  • Prosty Obywatel = Czyli NIKt(2014-01-15 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    Może GP zacznie - zakrojone na szeroką skalę - poszukiwania tego, co w III RP działa normalnie lub prawie normalnie ? Moim zdaniem: 1) Telefony komórkowe,... ale w nie nie wtracają się bardzo biurokraci...

    Odpowiedz
  • o(2014-01-15 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    Raczej jest tak, że tworzenie gdziekolwiek wszelkich statystyk, podobnie jak wielu dokumentów „makulatury” jest zupełnie zbędne, zabiera cenny czas i tzw. siły witalne człowieka, pracownika, nie ma czasu na ważniejsze i przydatne życiowo oraz zawodowo czynności, i nic z nich nie wynika dla obywatela, tak na prawdę, chyba, że jakiś pracownik ma taki zakres zadań i z tego żyje, po prostu utrzymuje rodzinę, ale to wyjątkowe sytuacje, ten kto je zleca pewnie nigdy sam ich nie wykonywał, a ma zwyczaj „zlecać”, niestety chyba nadal tak się dzieje, faktem jest też, że bardzo wiele spraw jest umarzanych z różnych przyczyn może dlatego, że zamiast dokładniej „coś” sprawdzić, wypełniano zbędne papiery ?

    Odpowiedz
  • xvart(2014-01-15 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Statystka. Najważniejsze słowo na literę "S" w wymiarze sprawiedliwości.

    Odpowiedz
  • Jacuś(2014-01-15 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    A czy ktokolwiek wierzy w niezależność i brak korupcji wymiaru sprawiedliwości? To jest przecież stajnia Augiasza.

    Odpowiedz
  • Jacek(2014-01-15 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    a Seremet tak chciał walczyć ze statystyką. Ciekawie jaka one będzie po zmianach?

    Odpowiedz