Sekcja Kryminalistyki TBSP UJ współpracująca z Katedrą Kryminalistyki i Bezpieczeństwa Publicznego UJ ma zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolski Zjazd Kół Kryminalistycznych „Służby mundurowe-stosowanie wiedzy kryminalistycznej w ramach bezpieczeństwa publicznego”, który odbędzie się w dniach 18 - 20 marca 2011 roku w Krakowie.

Zjazd jest kierowany przede wszystkim do studentów, doktorantów, młodych pracowników naukowych. Ma on na celu poszerzenie wiedzy z zakresu kryminalistyki. Poprzez warsztaty, panele dyskusyjne, wystąpienia specjalistów z danej dziedziny, zostanie omówiony wpływ kryminalistyki na bezpieczeństwo publiczne w kontekście wykorzystywania jej przez służby mundurowe. Uczestnicy warsztatów podczas ich trwania zapoznają się z metodami kryminalistycznymi typowymi dla służby której przedstawiciel będzie prowadził spotkanie. Każdy będzie miał możliwość zadania nurtujących go pytań wybitnym specjalistom z danej dziedziny.
Organizatorzy liczą na to, że Zjazd stanie się okazją do wymiany poglądów i starcia argumentów, ale przede wszystkim przyczyni się do pogłębienia wiedzy kryminalistycznej wśród jego Uczestników.

INFORMACJE DLA REFERENTÓW:

Serdecznie zapraszamy do wzięcia czynnego udziału w Zjeździe poprzez przygotowanie indywidualnych wystąpień wchodzących w zakres poniższych zagadnień:

„Prywatyzacja zadań państwa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Szanse i zagrożenia wykorzystania wiedzy kryminalistycznej przez podmioty prywatne”.



Bezpośrednie wyniki czynności operacyjno-rozpoznawczych Policji jako źródła informacji pozwalające zapobiegać i zwalczać przestępczość."



Błędy w kryminalistyce popełniane przez służby mundurowe a ich wpływ na bezpieczeństwo publiczne.



Dyrektywy etyki zawodowej w kryminalistyce.? Czy są przestrzegane przez służby mundurowe?

Potencjalnych referentów prosimy o nadsyłanie oznaczonych wyłącznie pseudonimem abstraktów wystąpień (1600-1800 znaków, czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5) oraz formularza zgłoszeniowego (ze wskazanym pseudonimem) do dnia 31 stycznia 2011 r. na adres: zjazdknk@gmail.com Potwierdzenie przyjęcia referatu na konferencję zostanie przesłane drogą mailową do dnia 10 lutego 2011 roku.
Spośród nadesłanych abstraktów komitet merytoryczny, składający się z pracowników naukowych, doktorantów oraz absolwentów prawa wybierze najlepsze, które zostaną zakwalifikowane do wygłoszenia na Zjeździe. Podpisanie referatów pseudonimem zapewni bezstronność oceny komitetu.
Termin nadsyłania gotowych referatów: do 1 marca 2011 roku. Referaty zostaną opublikowane w materiałach pokonferencyjnych (Termin przesyłania tekstów do publikacji zostanie podany w przyszłości).

INFORMACJE DLA BIERNYCH UCZESTNIKÓW:

Zgłoszenia biernego uczestnictwa w Zjeździe prosimy kierować na adres: zjazdknk@gmail.com poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego do 10 lutego 2011 roku.

Patronat honorowy nad Zjazdem objęli:

  • dr hab. Janina Czapska, prof. UJ – p. o. Kierownik Katedry Kryminalistyki i Bezpieczeństwa Publicznego UJ



  • prof. dr hab. Krystyna Chojnicka - Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ



  • Karpacki Oddział Straży Granicznej



  • Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji w Warszawie



  • Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Prawnik.pl.

Zobacz także:

KonkursTaxand Challenge rozstrzygnięty

Symulacja rozprawy - ELSA Moot Court Competition