Oprócz Macieja Bobrowicza, Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych Porozumienie podpisali także Krzysztof Kwiatkowski, Minister Sprawiedliwości oraz Krystyna Szumilas, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Dokument dotyczy współpracy w zakresie promowania i rozwijania edukacji prawnej w szkołach średnich.

Porozumienie jest kontynuacją zapoczątkowanego w roku szkolnym 2010/2011 przez samorząd radców prawnych oraz Ministra Sprawiedliwości programu praktycznej nauki prawa w łódzkich szkołach ponadgimnazjalnych.

Program pilotażowy w Łodzi okazał się sukcesem podkreślał Maciej Bobrowicz - Radcowie prawni, którzy brali w nim udział to również osoby młode. Osoby, które poświęciły swój zawodowy czas na to, by spotkać się z młodzieżą i przekazać im swoje praktyczne doświadczenie. To dobry prognostyk na przyszłość - dodał.

Porozumienie pomiędzy KRRP, Ministerstwem Sprawiedliwości i Ministerstwem Edukacji Narodowej zostało zawarte w celu ustalenia zasad współpracy w zakresie promowania i rozwijania edukacji prawnej w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Zobacz także: Minister Sprawiedliwości poprowadził kolejny wykład w ramach programu edukacji prawnej

Program lekcji prawa będzie kontynuowany w roku szkolnym 2011/2012 i będzie skierowany do zainteresowanych udziałem w programie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju.

Jak podkreśla Maciej Bobrowicz, celem programu jest przede wszystkim poszerzenie świadomości prawnej młodzieży, a przede wszystkim przekazanie im praktycznej wiedzy prawniczej.

Młodzież doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak skomplikowane wyzwania stoją przed nimi twierdzi Maciej Bobrowicz.

Zobacz: Drugi etap programu edukacji prawnej obejmie uczelnie wyższe

Program ma w swoich założeniach pomóc w budowie społeczeństwa, które będzie w większym niż obecnie stopniu rozumiało i przestrzegało prawa. Wszystkie strony porozumienia liczą, że dzięki takim jak ta inicjatywom uda się zwiększyć zarówno świadomość prawną Polaków, jak i zbudować w pełni obywatelskie społeczeństwo, które zna również swoje prawa i nie boi się z nich korzystać.

Zobacz także:

Świadomość prawna obywateli priorytetem

Kolejny etap programu edukacji prawnej rozpoczęty