statystyki

KRS w sprawie okresowych badań lekarskich sędziów

30.03.2011, 06:25

Krajowa Rada Sądownictwa opublikowała swoje stanowisko w sprawie okresowych badań lekarskich sędziów. W ocenie Rady okresowe badania lekarskie, których obowiązek wynika z kodeksu pracy, mają charakter obowiązkowy również w odniesieniu do sędziów.

Krajowa Rada Sądownictwa, po gruntownym rozważeniu materii badań lekarskich, stanęła na stanowisku, iż okresowe badania lekarskie, o których stanowi art. 229 § 2 Kodeksu Pracy, mają charakter obowiązkowy także w odniesieniu do sędziów. Niepoddanie się tym badaniom może rodzić odpowiedzialność dyscyplinarną. W razie uporczywego uchylania się od obowiązku poddania się okresowym profilaktycznym badaniom lekarskim i istniejących poważnych wątpliwości co do stanu zdrowia sędziego, kolegium sądu może skierować sędziego na badania przez lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w trybie art. 70 Prawa o ustroju sądów powszechnych.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane