statystyki

Andrzej Czuma nowym Ministrem Sprawiedliwości

23.01.2009, 04:14; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:00
Premier Donald Tusk wybrał nowego ministra sprawiedliwości, którym będzie Andrzej Czuma. Teraz jego kandydaturę musi zaakceptować Prezydent RP.

 

 

Reklama


Nowym ministrem sprawiedliwości będzie Andrzej Czuma. Premier Donald Tusk zachwalał jego doświadczenie i dawną działalność w opozycji. Teraz kandydaturę Andrzeja Czumy musi zaakceptować prezydent Lech Kaczyński, ale zapewnia, że zrobi to szybko. 71-letni Andrzej Czuma, poseł PO, jest obecnie szefem sejmowej komisji ds. nacisków. Czuma to absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Założyciel niepodległościowej i antykomunistycznej organizacji Ruch Czuma był więziony przez władze PRL w czerwcu 1970 i skazany na karę siedmiu lat pozbawienia wolności za próbę obalenia ustroju socjalistycznego siłą. Był założycielem i rzecznikiem Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela oraz redaktor pisma Opinia. Po sierpniu 1980 był doradcą "Solidarności". Więziony, a od 1986 na emigracji.


Pozostało jeszcze 21% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane