statystyki

Przetwarzanie danych osobowych przez ING

12.04.2009, 07:07; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:16
Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną wniesioną na decyzję GIODO umarzającą postępowanie w przedmiocie przetwarzania danych osobowych skarżącego przez ING Nationale-Nederlanden.

W 2006 roku złożona została skarga do GIODO dotyczącą przetwarzania jego danych przez ING Nationale – Nederlanden Polska S.A. W skardze zarzucono ING, iż spółka ta pozyskała jego dane osobowe od nieznanej mu osoby trzeciej, która została przez Spółkę poproszona o wypełnienie tzw. referencji poprzez podanie danych kontaktowych do swoich znajomych. Skarżący wskazał, że pozyskane w ten sposób jego dane osobowe zostały wykorzystane przez pracownika Spółki, który zadzwonił do niego w celu umówienia się na spotkanie. Skarżący podniósł, że nie wyrażał zgody na przetwarzanie jego danych osobowych w ten sposób. W dniu 25 maja 2007 roku GIODO umorzył postępowanie powołując się na to, że dalsze prowadzenie postępowania w sprawie jest bezprzedmiotowe, ponieważ dane skarżącego zostały przez ING usunięte i nie są przetwarzane. Jacek K. złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy przez GIODO, a Fundacja przedstawiła opinię prawną prezentującą w szczególności standardy międzynarodowe w zakresie ochrony prywatności, w tym przetwarzania danych osobowych. Fundacja stanęła na stanowisku, że dane zostały wykorzystane przez ING w sposób nieuprawniony.


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane