Sąd Najwyższy skarży do trybunału dostęp do informacji publicznej

autor: Ewa Ivanova27.11.2013, 07:12; Aktualizacja: 27.11.2013, 08:52
sąd, prawo

Jeżeli TK uznałby zasadność wątpliwości prezesa SN, to – zdaniem organizacji – dostęp do informacji publicznej przestałby istniećźródło: ShutterStock

Pierwszy prezes Sądu Najwyższego kwestionuje konstytucyjność niektórych przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. nr 112, poz. 1198 z późn. zm). Skierował w tej sprawie 4 listopada wniosek do Trybunału Konstytucyjnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • bobo(2013-11-28 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Powyższe w zestawieniu z postulatami przekazania uprawnień kontrolnych nad sądami z MS do I Prezesa SN wskazuje na próby budowania "niezależnego" zwłaszcza od obywateli wymiaru sprawiedliwości

    Odpowiedz
  • OCZEKUJĄCY(2013-11-27 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    Pytam czy Prezydent Ministrowie Prawnicy itd.są nad-ludżmi , których nie obowiązuje rozliczenie podatkowe ze społeczeństwem, takim pierwszym był Geremek który sprzeciwił się wymaganiom Państwa i nie rozliczył się z własnych dóbr , widać że obecna anty-społeczna władza robi to samo--- a o tym powiedział wasz były minister ŻE TO DZIKI KRAJ i z tym jednym się zgadzam, mamy rząd który drenuje kieszenie biedaków by napchać swoje kabzy, przekręty afery przyznawanie swoim milionowych nagród czy też premii w postaci trzynastek , przecież wam się to nie należy wy nie tworzycie dochodu narodowego tylko z niego wybieracie a przyznając sobie te przywileje okradacie NARÓD , czekam waszego końca i rozliczenia za wszystkie MACHLOJKI

    Odpowiedz
  • EWA(2013-11-27 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo OCZEKUJACY - dopisalabym wiecej, ale juz mnie palce i jezyk bola od komentowania tego co robi skandalicznego tzw. wladza! Wszystko co piszesz moge po milion razy powiekszyc i to tylko na podstawie moich wlasnych kontaktow z tzw. "wladza" - urzednikami panstwowymi!
    to bezholowie musi sie zakonczyc i jestem pewna, ze zakonczy sie niedobrze w koncu dla tych co tancza dzisiaj na trupach olskiego Narodu!

    Odpowiedz
  • Myślałem, że tylko w Indiach są "święte krowy"??(2013-11-27 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    A TU MÓWIĄ NIE, POLSKA PRZECIEŻ NIE GORSZA, POLSKA TEŻ MUSI MIEĆ SWOJE "ŚWIĘTE KROWY";
    - prezydent,
    - premier,
    - ministrowie,
    - ...
    PO CO POLSCE KONSTYTUCJA?? - szkoda, że nie jest z papieru toaletowego??

    Odpowiedz
  • pinokio(2013-11-27 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda, że autorka tej informacji (zamieszczonej w portalu prawniczym przecież) nie pokusiła się o jakąkiolwiek własną ocenę wniosku I Prezesa SN i karmi nas jedynie oświadczeniami prawnika Szymona Ossowskiego. Przykro, że tak nieprofesjinalne publikacje zamieszczane są na stronie Dziennika Gazety PRAWNEJ

    Odpowiedz
  • Witalis(2013-11-27 22:04) Zgłoś naruszenie 00

    DGP nie jest gazeta profesjonalną, tylko popularną. Sama nazwa niczego nie stwarza.
    A dziennikarz głównie zajmuje się realcjonowaniem, dopiero w drugim rzędzie, niekiedy dokonuje komentarzy. I tak właśnie jest ok.

    Odpowiedz
  • Giapetto(2013-11-27 22:05) Zgłoś naruszenie 00

    Przykro, mi, że kolega Pinokio nie pokusił się o własną analizę wniosku SN do TK, bo zamiast pisać takie komentarze wiedziałby, że ten wniosek jest poniżej jakiegokolwiek poziomu, więc powinien być wdzięczny, że ktoś w ogóle chciał go komentować

    Odpowiedz
  • ted(2013-11-27 23:22) Zgłoś naruszenie 00

    Klasyka Tuskolandii. Otake POlske walczyli...POlitycy.

    Odpowiedz