Uwaga, absurd. Najważniejsze osoby w państwie nie muszą ujawniać oświadczeń majątkowych

autor: Jakub Kapiszewski, Ewa Ivanova27.11.2013, 06:54; Aktualizacja: 27.11.2013, 14:29

Społeczna kontrola nad sprawującymi władzę skupia się na najniższych samorządowych szczeblach. Oświadczenia majątkowe nie tylko trzeba tam składać, lecz także je ujawniać. Na najwyższym szczeblu jest to jedynie kwestią dobrej woli.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • Pomyślunku trochę...(2014-02-16 18:01) Zgłoś naruszenie 11

    Ujawnić tak, ale tylko tych ścierw ze skarbówki, bo to pasożyty.
    Natomiast jaki debil chce ujawniania stanu sędziów i prokuratorów??? Po co, żeby ich "klienci" ich potem nachodzili? Jak ci ludzie mają orzekać, jeżeli każdy z ulicy ma ich potem straszyć?
    Pomyślunku trochę !!!

    Odpowiedz
  • Asesor(2013-11-27 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    Absurdalne prawo. Dobra robota DGP !!!

    Odpowiedz
  • Sdziadek(2013-11-27 10:53) Zgłoś naruszenie 01

    ONI za nic nie musza odpowiadac ,,za klamstwa zlodziejstwa,mordy ani biede polakow bo to wszystkiemu winien Kaczynski..PO-j...cy

    Odpowiedz
  • czarny(2013-11-27 08:07) Zgłoś naruszenie 01

    W moim powiecie ujawnienie na BIPie oświadczeń majątkowych urzędników też chyba też jest aktem dobrej woli skoro od 2010 roku wciąż brak jest oświadczeń majątkowych urzędników wymienionych w ustawie. I nikt sobie nic z tego nie robi. A najdziwniejsze jest to, że miejscowa prasa zamiast piętnować takie zjawiska, zajmuje się promowaniem pewnych osób ze starostwa do przyszłych wyborów samorządowych.

    Odpowiedz
  • ted(2013-11-27 23:19) Zgłoś naruszenie 00

    Tuskolandia i wszystko jasne.

    Odpowiedz
  • Popatrz Heinz co funduje światu korporacja(2013-11-27 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Heinz Guderian obejrzyj film na YTube pt. "Dr M.Rath - Polityczne perspektywy UE" a zobaczysz w jakim kraju żyjesz i przez kogo jest faktycznie rządzony. A jeśli jesteś uczciwy to po uważnym oglądnięciu sprostujesz swój komentarz!

    Odpowiedz
  • Heinz Guderian(2013-11-27 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    OD MILENIUM KRAINA MIĘDZY RZEKAMI BUG I ODER ZAMIESZKIWANA JEST PRZEZ OSZUSTÓW I PRÓŻNIAKÓW KTÓRZY WINIĄ ZA SWÓJ LOS SĄSIADÓW, A SAMI UWAŻAJĄ SIĘ ZA OKAZY SZLACHETNOŚCI, PRACOWITOŚCI I ODWAGI

    Odpowiedz
  • lisa(2013-11-27 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    Solidarnuchy nam zafundowały FEUDALIZM q...!!!

    Odpowiedz
  • polak(2013-11-27 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle biedni pracownicy muszą ujawniać wszystko a zarabiający ogromne pieniądze oraz posiadający ogromne majątki są zwolnieni to jest core prawo

    Odpowiedz
  • aspen(2013-12-01 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Oświadczenia to powinni składać zatrudnieni w spółkach z udziałem Skarbu Państwa wraz z informacjami kto z rodziny pełni funkcje w organach władzy państwowej.

    Odpowiedz
  • filologini(2013-11-27 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    No to Konstytucja nasza nadaje się do kosza. Koniec z bajkami o równości wobec prawa. Wreszcie mamy jasność - ustrój plemienny z wodzem Donaldem na czele. Od dziś ruszamy w pielgrzymkę z daninami dla naszego wodza i rodziny oraz kolegów jego. Na kolana, poddani! Na kolana!

    Odpowiedz
  • Juliana(2013-11-27 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Od końca wojny w tym kraju " malutczy" musieli zaciskać pasa, nic w tym zakresie się nie zmieniło. Urząd skarbowy potrafi takie zwykłego obywatela za 2,40 niedopłaty podatku ścigać gdzie koszty takie postępowania 100 krotnie przekracza wartość niedopłaty. A i jeszcze straszą kryminałem. Tak więc czy to PO, PIS i inny twór zawsze tak będzie ,że naród będzie traktowany w myśl" przyczepiło się gó...no okrętu i mówi płyniemy"

    Odpowiedz
  • keszet(2013-11-27 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Każda tajemnica rodzi podejrzenie.

    Odpowiedz
  • Czyżby najważniejsze osoby w państwie(2013-11-27 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    miały najwięcej do ukrycia - NAJWIĘCEJ NAKRADŁY???

    Odpowiedz
  • Rafał(2013-11-27 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Było tak od zawsze że kontrolowani i pilnowani byli ci ktorzy są na dole natomiast osoby które naprawde coś mogą "zadziałać" pozostają bez nadzoru.
    Tak było za AWS, SLD, PIS, PO i tak będzie w przyszłości.

    Odpowiedz
  • js(2013-11-27 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jakoś wcale mnie to nie dziwi. Nie muszę chyba pisać dlaczego? Niech żyje tusek i płowcy i ci co tak głosowali!!!

    Odpowiedz
  • exa(2013-11-27 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    do Juliany; Rozkradanie państwa zaczeło się w momencie dojścia do władzy solidaruchów w 1989 r i trwa w najlepsze a złodziej Tusk wraz z swoją mafią doprowadzili ten proceder do perfekcji. W momencie kiedy solidaruchy dorwały się do władzy pierwszym ich posunięciem było zniesienie kar za wszelkiego rodzaju malwersacje a to otworzyło drogę do bezkarnego rabunku

    Odpowiedz
  • Juliana(2013-11-27 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    nie dokończyłam
    IM WYŻSZE STANOWISKO TYM BARDZIEJ WINNO BYĆ JAWNE SKŁADANIE OŚWIADCZEŃ JUŻ TERAZ KORUPCJA SIĘGA SZCZYTÓW A CO BĘDZIE JAK OŚWIADCZEŃ NIE BĘDZIE.JEDNO WIELKIE ZŁODZIEJSTWO I ROZKRADANIE PAŃSTWA

    Odpowiedz
  • Juliana(2013-11-27 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Podejmuję decyzje w sprawach pomocy społecznej tak więc dotyczy to finansów publicznych. Składam Oświadczenie majątkowe co roku!!! Do tego mój pracodawca ,żąda wysokości ryczałtu jaki otrzymuję za dozory kuratorskie które są nie opodatkowane , wyłączone ustawą. Czuje się inwigilowana z każdej strony a jestem szaraczkiem który tylko podejmuje decyzje.

    Odpowiedz
  • tutejszy(2013-11-27 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ale Michał tego nie rozumie. On się zatrzymał w 1989 roku - wtedy o wszystkim decydowała władza. Demokracja u nas jest bardzo słaba. Ale lepsza niż w Rosji i Ukrainie. Pamiętajmy, że Piłsusdki w 1926 . zrezygnował z demokracji. Tak naprawdę nie wiemy do końca co lepsze.

    Odpowiedz