Od negocjacji do egzekucji. Jak odzyskać dług?

autor: Małgorzata Raczkowska17.05.2013, 07:15; Aktualizacja: 17.05.2013, 09:20
Dłużnik

Dłużnikźródło: ShutterStock

Pani Maria na początku 2012 r. podpisała z przedsiębiorstwem budowlanym sześciomiesięczną umowę-zlecenie o świadczeniu usług rachunkowych. Przez pierwsze dwa miesiące pieniądze regularnie wpływały na jej konto. Problem pojawił się w kwietniu. – Należności za marzec nie dostałam, a kiedy dzwoniłam, miły głos zapewniał o szybkim ich uregulowaniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • kapeka(2015-07-28 09:45) Zgłoś naruszenie 10

    Wiadomo, że sprawy w sądzie trwają bardzo długo i może pochłonić sporo pieniędzy i nerwów. Ja wolałąm oddać sprawę do Kancelarii Ultimatum. Odzyskałam należność, bez utraty zdrowia, czasu i nerwów.

    Odpowiedz
  • werwer(2013-05-17 07:52) Zgłoś naruszenie 00

    przydatny artykuł

    Odpowiedz
  • Lex-us sp zo.o.(2013-06-20 11:52) Zgłoś naruszenie 00

    Powyższy artykuł jest b. ciekawy i przydatny. Jednak w przypadku Państwa czytelniczki radzilibyśmy skorzystać z porad firmy zajmującej się należnościami. Z doświadczenia wiemy, że uchybiający się od spłaty kontrahenci przy polubownym działaniu nie są skłonni do oddania należności. Proszę pamiętać o tym że jeśli uzyskają Państwo wyrok sądowy a Państwa dłużnik wpłaci powiedzmy 10% należności i w tym momencie pomimo braku dalszej spłaty sąd nie jest w stanie nic zrobić gdyż zgodnie z prawem dlużnik nie uchyla się od od uiszczenia opłaty. W takich przypadkach sugerujemy skontaktować się z firmą świadczącą usługi windykacyjne bądź zabezpieczyć się działaniami monitoringu płatności którą preferuje w naszych działaniach. W przypadku gdyby nasza powyższa wypowiedź była do Państwa nie do końca jasna z chęcią wyjaśnimy poszczególne informacje.

    Odpowiedz
  • Magda(2014-06-02 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Skuteczna windykacja to z Kancelarią Volenti, bardzo zaangażowani, rzetelni i przede wszystkim profesjonalni, a co najważniejsze nie pobierają kosztów zastępstwa procesowego.

    Odpowiedz
  • Włodek(2014-07-07 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Z powyższego artykułu wynika, że odzyskanie długu jest proste. Sam zająłem się moim dłużnikiem. Złożyłem pozew w postępowaniu upominawczym. Wszystko się jednak skomplikowało i wylądowałem w kancelarii windykacyjnej Guarda. Wzięli sprawę w swoje ręce i po kilki rozprawach odzyskałem swoje pieniądze. Osoba, która nie jest prawnikiem w sądzie nie wywalczy nic.

    Odpowiedz
  • Mailna(2014-07-04 22:36) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się. Taka pieczęć prewencyjna ma naprawdę dużą moc. Odkąd ja zaczęłam współpracę z Kancelarią Koksztys i mam ich pieczęć na każdej fakturze, to od razu kontrahentów, którzy nie płacą jest mniej. Zresztą zanim z którymś podpiszę umowę, to i tak jest przez kancelarię sprawdzany. Nie ma więc raczej szans, aby wkopać się w jakiś niepewny układ. Polecam sprawdzić dokładnie jak to wygląda na ich stronie :)

    Odpowiedz
  • Jamroży(2014-11-09 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Niektórzy są bardzo cwani i wcale nie boją się tego, że przywłaszczyli sobie czyjeś pieniądze, a wręcz potrafią walczyć i wyłudzić jeszcze więcej! Właśnie mnie się trafił kiedyś taki ancymon. Na szczęście na mojej drodze pojawiła się firma Volenti z Sosnowca. To spora odległość od mojego miasta, ale nie żałuję wydanych pieniędzy na pociąg, bo oszust oddał pieniądze co do grosza.

    Odpowiedz