Fałszowano statystyki na temat przeludnienia więzień

autor: Anna Marszałek29.06.2010, 03:00; Aktualizacja: 29.06.2010, 10:49

W polskich więzieniach może być jeszcze gorzej, niż do tej pory sądzono. Według Najwyższej Izby Kontroli statystyki były dotąd przekłamywane, a przeludnienie cel jest znacznie większe, niż ujawniano.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • jay(2010-06-29 05:03) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, że mają siłownię. Jak wyjdą będą mogli bić napadniętych jeszcze mocniej. Proponuję też zrobić im strzelnicę.

    Odpowiedz
  • Antyreligijny(2010-06-29 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    W PRL-u każdy sprawny fizycznie skazany musiał pracować żeby zarobić na swoje utrzymanie! Dla czarnej recydywy były tzw. "Chałupki" resocjalizacja przez pracę, sady wysyłały tam recydywistów do 5 lat! Recydywa bała się "Chałupek", robili sobie samouszkodzenia żeby się wydostać z "Chałupek"! Woleli odsiadkę w normalnym Zakładzie Karnym [więzienie]. W PRL-u był nakaz pracy do 45 roku życia na tzw. "wolności". Ave.

    Odpowiedz
  • I wlasnie za takie przestepstwa....(2010-06-29 06:37) Zgłoś naruszenie 00

    niektórzy tam siedzą>??

    Odpowiedz
  • Inteligent(2010-06-29 07:40) Zgłoś naruszenie 00

    Przywrócić karę śmierci na 20 lat,zaraz się zrobi przestronniej i będzie miło jak talala.Jeszcze w pierdlu nikt nikogo nie zresocjalizował.Pierdel to ma być represja i działać na wyobrażnie.,oczywiscie nie za podrobienie leg.szkolnej,jak to już w tym kraju bywało,a byki z wyrokami dalej są na wolności w tzw.oczekiwaniu aż do szczęsliwej przestępczej śmierci.

    Odpowiedz
  • puk-puk(2010-06-29 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję skontrolować sądy. Trzech sędziów na 8 metrach kwadratowych pokoju to też poniżej 3 m na osobę. W sekretariatach sądowych jeszcze niższe normy metrażu na osobę. Pełna kompromitacja.

    Odpowiedz
  • zulus czaka(2010-06-29 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy skontroluja Najwyzszą Izbę Kontroli.Może zabraliby sie za uczciwych obywateli a nie bronili łochów jak pewna Fundacja.W głowach sie poprzestawiało.

    Odpowiedz
  • Pol(2010-06-29 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro niektórzy tak się użalają nad biednym skazanymi, to może ich powypuszczać, niech prawych obywateli powybijają.
    Jak dla mnie to powinno być ich tylu w celi by ruszać się nie mogli- szybko by im się odechciało więzienia- resocjalizacja gwarantowana. Jak kara to kara, a nie pieszczenie się jak z dzieckiem.

    Odpowiedz
  • benek(2010-06-29 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    ciezka praca w kamieniolamach np.zeby odrobili zjadony za nasze pieniadze chleb

    Odpowiedz
  • kaki(2010-06-30 00:19) Zgłoś naruszenie 00

    Warunki w wiezieniach mozna okreslic jako srednie. Wynika z tego ze mniej osob musi trafiac do wiezien.

    Odpowiedz
  • Miriam(2010-07-08 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Biedactwa! Mają przyznane największe dotacje i jeszcze im mało. W porównaniu z ze szpitalami, przedszkolami czy domami opieki społecznej to extra sanatoria. Jak długo będziemy inwestować w luksusy dla przestępców???

    Odpowiedz