Podwykonawca może wystąpić o udzielenie mu gwarancji zapłaty za roboty budowlane do wykonawcy, z którym podpisał umowę. Swojego żądania nie może skierować bezpośrednio do inwestora.
Publikacja: 5 maja 2010, 03:00
Aby przeczytać całość artykułu, musisz się zalogować. Jeśli posiadasz już login i hasło, wprowadź je. Jeśli nie, zapraszamy do bezpłatnej aktywacji konta.
Dostęp do treści w serwisie jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy się zalogować. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta, zapraszamy do jego stworzenia. Zajmie to nie więcej niż kilka minut.
1: byly koordynator OIUGZ z IP: 89.25.159.* (2010-05-11 13:16)
Tak, ci pierwsi maja racje - TYLKO INwestor jest zobowiazany do udzielenia Gwarancji Zaplaty - Tak mowi zapis prawny - tak ze nawet ci dalsi podwykonwacy maj sie zwracac do INWESTORA i ten nie ma prawa odmowic takiej gwarancji - oczywiscie jest to syktuacja groteskowa, bo byc moze ze INWESTOR bedzie musial udzielic pieciookrotnie gwarancji na te same w sumie roboty - np:
- Podwykonawca stanu surowego - zazada gwarancji
+ dalsi powdykonawcy takze :
1. fundamentu
2. murow
3. dachu
4. wylewek
5. instalacji
i to w zgodzie z prawem...
i dodatkowo wszyscy oni maja jeszcze jedno zabezpieczenie z art. 647.1 kc gdyz jedno nie wyklucza drugiego !!!
Ot polskie prawo niekonstytucyjne !!!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym daje podstawy do cofnięcia pozwolenia na broń – potwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.