Działki za 10% jeszcze tylko przez 18 miesięcy

autor: Katarzyna Żaczkiewicz, Mariusz Mosiołek27.01.2010, 03:00; Aktualizacja: 29.01.2010, 10:37

Właściciele domów i garaży wybudowanych na działkach w użytkowaniu wieczystym jeszcze przez 18 miesięcy mogą korzystać z 90-proc. zniżek przy wykupie działek.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Krys(2010-01-27 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    90% bonifikaty powinny być. Gminy i tak nic nie pomagają Spółdzielnią, czy ich lokatorą. Pobierają ogromna kasę z wieczystego uzytkowania,

    Odpowiedz
  • xzq(2010-01-27 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawowo należy przekształcić użytkowanie wieczyste we własność.

    Odpowiedz
  • jan(2010-01-27 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Co mam zrobic ,mieszkam w trzy rodzinnym domu gdzie jest współwłasnośc mamy podział 40,36,i 24 % i nie możemy skorzystac z wykupu poniewaz w jednym z mieszkan nikt nie mieszka i nikt nie reguluje swoich spraw spadkowych nie mówiąc o jakimkolwiek remoncie domu,koszty ponosza dwie pozostałe rodziny,które maja większośc udziału

    Odpowiedz
  • MB(2010-01-27 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    A co z tymi współwłaścicielami co złozyli w gminie oświadczenie o niepobieraniu współwłasności z współwłaścicielem w udziale 50/100, to ten co chce przekształcenia we własność nie może, bo drugi blokuje? Tylko ustawowe przekształcenie we własność.

    Odpowiedz
  • GK(2010-01-27 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    Co to znaczy, że gminy mogą swobodnie decydować o swoim majątku? Chyba nie mogą, skoro uzytkowania wieczystego nie można zabrać, jeśli ktoś pobudował na takiej działce dom. W tym przypadku swobodne decydowanie o majątku jest ograniczone przepisami o wieczystym uzytkowaniu.

    Odpowiedz
  • ED(2010-01-27 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    W 2000r zakupiłem notarialnie garaż znajdujacy się w zabudowie szeregowej ośmiu garaży wybudowanych w 1973 r na gruncie gminy - w uzytkowqniu wieczystym/26/180 części działki./
    Bardzo serdecznie proszę o podpowiedż: czy kwalifikuję się do omawianego wykupu gruntu pod garażem?

    Odpowiedz
  • durrra(2010-01-30 22:51) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli chcesz ustawowego przekształcenia na własność to zapłac jak za własność.
    To forum a nie poradnia prawna.

    Odpowiedz
  • do durrra(2010-01-31 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    "To forum a nie poradnia prawna" - nie chcesz to nie radź i zastanów się na zmianą nicka, proponuję podobnie brzmiący - durak

    Odpowiedz
  • mama(2010-01-31 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    Mam działkę POD czy mogę wykupić ten gr€nt.

    Odpowiedz
  • Mama(2010-01-31 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jana Mam działkę POD cz mogę wykupić ten gr€nt.

    Odpowiedz
  • Anonim(2011-03-01 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Czy są jakieś szanse na wykupienie gruntu który tymczasowo dzierżawie od spółdzielni mieszkaniowej przez 14 lat i jestem członkiem spółdzielni mieszkaniowej . Prosze o pomoc prawną .

    Odpowiedz