Jak powiedział rzecznik KSP podinsp. Maciej Karczyński, funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że na terenie Polski działa siedem ekskluzywnych sklepów oferujących w sprzedaży konfekcję męską oraz podrabianą odzież.

Policja nawiązała współpracę z przedstawicielami hiszpańskiej spółki, której wyroby podrabiano. Następnie wytypowano sprzedające je sklepy na terenie Warszawy, Częstochowy i Szczecina.

Kontrolę przeprowadzono przy współpracy z przedstawicielami hiszpańskiej firmy. W Warszawie skontrolowano pięć sklepów,a dwa pozostałe w Częstochowie i Szczecinie. "Sklepy znajdowały się w największych centrach handlowych" - powiedział Karczyński.

Jak dodał, w sumie zabezpieczono 17 tys. krawatów męskich marki Pietro Baldini, które oprócz podrobionego znaku towarowego miały zafałszowany skład, tj. zamiast jedwabiu były wykonane w całości z poliestru.

Policja przesłuchała obsługę sklepów i zabezpieczyła nielegalny towar. "Dokładna ilość i wartość zabezpieczonych towarów zostanie teraz poddana szczegółowej ekspertyzie, po której wiadoma będzie ostateczna suma strat na rzecz hiszpańskiej firmy" - powiedział Karczyński. Dodał, że policja ustala też, kto podrabiał markowe krawaty.