Aplikacje adwokackie bez praktyki w sądach

autor: Daria Stojak23.02.2009, 03:00; Aktualizacja: 27.02.2009, 10:32

Tegoroczne egzaminy wstępne na aplikacje korporacyjne będą składały się ze 150, a nie 250 pytań. Do testu przystąpią także osoby, które uzyskały absolutorium.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (79)

  • krisssssssssssssss(2009-09-25 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    nie cieszcie sie, pytanie skad patron? gdzie praktyka? oj problem bedzie!!!

    Odpowiedz
  • kazimierz(2009-03-06 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    pan mec,bobrowicz zapomina .ze aplikanci radcowsy winni brac przyklad i uczyc sie u swjego pracodawcy tj, adwokata lub radcy prawnego i brac udzial w rozprawach sadowych u ich boku a nie sleczyc tylko przy komputerze jako darmowa sila robocza.

    Odpowiedz
  • .(2009-03-02 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nie zauważyłem.

    Odpowiedz
  • wstyd(2009-03-02 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Joanno Agacka-Indecka! Ośmiesza pani siebie i palestrę. Ta ostatnia w znacznym stopniu ośmiesza się na codzień na salach sądowych i w zaciszu gabinetów i to chyba wystarczy...

    Odpowiedz
  • i tyle(2009-03-02 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    kompetencje poszczegolnych grup prawnikow sa tam jasno okreslone,czym moze zajmowac sie absolwent prawa.Nie ma jednak ujetych przeslanek i wymogow uniknych co do profesji prawniczych,ktore sa w sposob idealny ksztaltuja obraz taki jacy ponoc przeciwnicy otwarcia koporacji przedstawiaja.No,coz komu zalezy jeszcze na marketingu wydzialow prawa,ale to niedlugo potrwa.

    Odpowiedz
  • ad vocem(2009-03-02 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ten bubel prawny został uchwalony przez Sejm wyłącznie ze względów korzyści politycznych,gdyż poslowie wiedzą i chcą zwalic czarną robotę znowu na korporacje-skarga do TK ponowna jest tu nieunikniona i znowu pokazać paluszkiem,to ONI SĄ WINNI...chacha...Oczywiście jest inaczej...

    Dodać trzeba,że wydzialy prawa beda musialy przyjmowac na prawo wg.jednolitej procedury...I to tez powinno wyladować w TK.(rowniez nieuniknione).Sekm tutaj raczej maglos posredni,/jest raczej cwanym negocjatorem na niekorzysc prawnikow.

    Odpowiedz
  • nie ma prawnie żadnych szans(2009-03-02 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ta ustawa nie ma szans i żaden szanujący się prawnik nie będzie jej traktował powaznie.To,że doszlo do zaburzenia równowago władz i dziekiego lobbingu nie znaczy ,że można wpychać na siłę ludziom bubel.

    Polecam lekturę orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 8 listopada 2006 r.Sygn.akt K 30/06.

    Szansy na podtrzymanie tej ustawy PRAWNIE NIE MA...

    dODAĆ TEŻ TRZEBA WYMOGI UMIJNE CO DO KSZTAŁCENIA PRAWNIKÓW I UZYSKIWANIA KOMPETENCJIŚWIADCZENIA USŁUG PRAWNYCH.

    A to idzie jeszcze dalej...ograniczająco,nie rozszerzająco...(wyłącznie dr nauk prawnych)
    Także czas wreszcie przestac otumaniać Polaków i marnować czas absolwentów prawa .

    Odpowiedz
  • jjj(2009-03-02 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    No i Prezydent szybciutko podpisał nowelę !!!1

    http://www.prezydent.pl/x.node?id=2 5543148

    Odpowiedz
  • CDN...(2009-03-01 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    To, że NRA broni michy z całkiem niezłą karmą - trudno się dziwić. Ale, straszenie społeczństwa o drastycznym spadku jakości usług prawniczych jest już niezłą przesadą. Jakość usług świadczonych przez tych "umiejących wyrażania myśli", jest bardzo często beznadziejna. W około 80 procentach rozpraw w których uczestniczyłem, jedyną czynnością przedstawicieli Palestry, było wnioskowanie o zasądzenie kosztów zastępstwa procesowego.

    Odpowiedz
  • smooth(2009-03-01 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    Do 69
    Pewnie dla tych powodów, które podajesz, korporacje robiły wszystko, żeby nie było końcowych egzaminów państwowych. :)))))
    A może zróbmy egzaminy okresowe (oczywiście państwowe) dla wszystkich, którzy świadczą pomoc prawną. To jest właściwy pomysł. Przecież tacy geniusze jak wy, zdadzą te egzaminy z palcem w nosie, a takie osoby jak my nie będą mieć szans. Rozumiem, że popierasz pomysł okresowych egzaminów. Jeżeli w tej kwestii wystąpimy wspólnie, nie wierzę, że nie uda się nam ich wprowadzić. To dla waszego dobra, żebyście mogli udowodnić swoja wyższość.

    Odpowiedz
  • ?(2009-02-28 23:57) Zgłoś naruszenie 00

    Większość z was wypowiada się o rzeczach, o których nie ma pojęcia. Do tego dochodzi jeszcze najzwyklejsza w świecie zazdrość. Ale to standard: jak jest się zbyt słabym, aby sprostać określonym wymaganiom, i tak ustawionym już w 2005 roku na niskim poziomie, to krytykuje się osoby, które sobie poradzily.

    Nie uważacie, że w ten sposób ośmieszacie siebie? Przecież to oczywiste, że jak w towarzystwie osoba bez aplikacji krytykuje aplikacyjne dojście do zawodu, to w całej krasie pokazuje, iż jest zbyt słaba: albo zbyt mało zdolna, albo zbyt mało inteligentna, albo zbyt mało pracowita. Innynmi słowy: czy klient będzie chciał skorzystać z uslug takiego prawnika? Po spapranej sprawie tradycyjnie zwali winę na innych.

    Odpowiedz
  • apli koko(2009-02-28 00:30) Zgłoś naruszenie 00

    mlodzi musza zasilic wasze szeregi. dobro klienta ehhehehhhehhehehehehehhehehehehehehheheh eheh koń by się uśmiał...

    Odpowiedz
  • apli koko(2009-02-28 00:28) Zgłoś naruszenie 00

    noah ...to było bardzo trafne spostrzeżenie...a teraz cała reszta krasomówców proszę przez pryzmat tej wypoiedzi ocenić jaką wartośc mają podnoszone przez was argumenty., Radzic moze kazdy...a powtorze to na tym forum po raz setny...na ssali rozpraw nigdy nie slyszałem jakiejchś pieknej wypowiedzi...raczej byly to jakies wtracenia, ni z gruszki , ni z pietruszki, po których mecenas gładził brodę. Pisma zero polotu, zero...nie wszystkie..są mecenasi wspaniali, których pisma czyta sie z zapartym tchem...ale w wiekszosci... dlatego nie bardzo potrafie zrozumiec te całą zadyme w okol tego wypowiadania się. Urzednik panstwowy moze miec wieksze doswiadczenie niz korporanci. Sprawa indywidualna. Są adwokaci ktorzy sie nie boja naplywu mlodziezy ...są dobrzy i guzik im do tego..nawet chca czegos takiego...chca moze kims rzeczywiscie na tych salach powymieniac poglady. W życiu rozne rzeczy widzialem wiec co niektorzy koledzy i kolezanki adwopkaci i radcowie puknijcie z się w główki

    Odpowiedz
  • blog.lexveritatis.org(2009-02-27 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawa z dnia 20 lutego 2009 r. o zmianie ustawy – Prawo o adwokaturze, ustawy o radcach prawnych oraz ustawy – Prawo o notariacie - została podpisana przez Prezydenta RP podpisana 25 lutego 2009 r.

    Odpowiedz
  • noah(2009-02-27 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego niemowa, nie moze uzyskac uprawnien, jesli potrafi pisac i czytac? Jak mi wiadomo w Polsce obwiazuje tez zasada niedyskriminacji.

    Odpowiedz
  • wjw(2009-02-27 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro brak praktyk i ustnych egzaminów to nic nie stoi na przeszkodzie aby niemowy uzyskały uprawnienia.

    Odpowiedz
  • wjw(2009-02-27 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wraca stare. Urzędnicy dostaną wpis przez zasiedzenie tak jak było w pierwszej wersji ustawy o radcach prawnych.

    Odpowiedz
  • i kołko sie dla jednych zamyka innym otwiera sie drzwi szeroko.......(2009-02-27 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    A co do aplikacji...to praca w kancelarii jest zbedna,a sąd to podstawa!

    Odpowiedz
  • gdyby jednak się zdecydowali(2009-02-27 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    i na pewno egzamin na aplikacje jest ustawiany POD NICH...
    Zresztą z ideą pisiową nie po raz pierwszy...

    Odpowiedz
  • gdzie równość szans?(2009-02-27 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    do 58-ci ktorzy maja z gory tytul ZAPEWNIONY miedzy innymi dzikim lobbingiem na rzecz tej ustawy na pewno TYTUŁY za nic dostaną.
    Dla nich to bedzie wylacznie formalnosc...