Jest lista sędziów SN, którzy ukończyli 65 lat i chcą dalej orzekać

27.04.2018, 19:21; Aktualizacja: 27.04.2018, 21:24
Sąd Najwyższy w Warszawie

Sąd Najwyższy w Warszawieźródło: ShutterStock

Obecnie w Sądzie Najwyższym orzeka 76 sędziów, spośród których 27 ukończyło 65. rok życia. Do piątku wypłynęło 12 oświadczeń od sędziów, którzy osiągnęli ten wiek i wyrazili wolę lub gotowość do pozostania na stanowisku - poinformował zespół prasowy SN.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • Ula(2018-04-27 19:54) Zgłoś naruszenie 4315

    Może trochę młodszych sędziów by się przydało?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bert(2018-04-27 22:07) Zgłoś naruszenie 4017

    Jeżeli ktoś w tego rodzaju pracy w wieku 65 lat jeszcze chce ją dalej wykonywać, to znaczy tylko jedno : ŻE SIĘ W TEJ PRACY OPIE..DALAŁ

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • POd rozwagę(2018-04-27 19:56) Zgłoś naruszenie 208

    ....Dlaczego Ona ma mieć emeryture w wieku 60 lat i zaglądać z okna jak biedaczek - On w wieku 62 po stracie pracy chodzi po śmietnikach szukać na coś do życia. Uprzejmości to w kawiarni -Pani przodem ale nie przy udzielaniu Emerytur! Czyż nie pamiętacie co obiecali Dudye - 40 lat pracy i finisz! No to trza będzie zrównać wiek emerytalny Kobiet i Mężczyzn gdyż czym się rożni ta co ma 60 lat i prawo do emerytury od tego który ma 61-63 lata ,pracował od 15 r życia w soboty i święta ponadustawowo bez dni zamiennie wolnych , w szkodliwych i nieb warunkach pracy jak promieniowanie izotopowe , rtęć,kwasy , nieb napięcia ,pył i gazy wybuchowe ,wysokość ,hałas itp itp i nie ma jeszcze prawa do emerytury a stracił prace

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • aleksis(2018-04-29 12:03) Zgłoś naruszenie 195

    Mam nadzieję, że żaden nie dostanie od prezydenta pozwolenia na dalsze orzekanie. SN jak mało która instytucja w Polsce wymaga zdecydowanej zmiany pokoleniowej, gdyż inaczej będziemy dalej mieli taką bezrefleksyjność na licencji pani Gersdorf i jej rzecznika prasowego.

    Odpowiedz
  • xxxxx(2018-04-27 21:12) Zgłoś naruszenie 1318

    o co ci chodzi? a kto chce ich wysłać na emeryturę? przecież gdyby nie ta zmiana to pracowaliby do 70 roku życia. podziękuj PiS ze każe im iść na emeryturę w iwku 65 lat a młodszym daje możliwość natychmiastowej emerytury

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Młody Prawnik (2018-04-29 22:44) Zgłoś naruszenie 96

    Niech to barany robią za dramo, to dla nich zaszczyt

    Odpowiedz
  • odpowiedzialne zawody=przed badaniem lekarskim(2018-04-30 21:24) Zgłoś naruszenie 90

    test sprawności psycho-fizycznej.przed komisją lekarską w innym województwie niż orzekają lub pracują.

    Odpowiedz
  • as(2018-05-01 04:37) Zgłoś naruszenie 91

    dziadki i babki do domu dosc balaganu narobili tyle pracujac a jak maja ochote dalej cos robic to do domow spokojnej starosci i tam sie wykazywac i pokutowac za swoje postepy w karierze zawodowej z tego co slyszalem kazdy cos ma na sumieniu dopuscic mlodych oni tez chca cos miec z korupcji

    Odpowiedz
  • eeeee(2018-05-01 16:46) Zgłoś naruszenie 70

    czy sędziowie odprowadzają składki na ZUS???? . Setki prawników kończy co roku studia dać im możliwość pracy i wymieniać pokolenie emerytów. Niech się cieszą wiekiem emerytalnym zwiedzają świat i odpoczywają, zycie jest krótkie a może chcą umrzeć na stanowisku pracy??????????

    Odpowiedz
  • emerytka(2018-05-02 17:50) Zgłoś naruszenie 70

    sedziowie nie odprowadzaja skladek do Zus/ zalatwila to premier Suchocka,/otrzymuja emeryture w wysokosci ostatnio pobieranego wynagrodzenia, ktore przed odejsciem jest mocno windowane do gory...... sedziowie nie odprowadzaja skladek na ZUS, emerytury wyplaca budzet panstwa w wysokosci ostatniego wynagrodzenia do smierci.... dodam ze sluzby specjalne, mundurowe itd tez nie odprowadzaja,na ZUS placa najbiedniejsi:urzednicy, nauczyciele i.t.d dziwi Was ze Zus nie ma pieniedzy__

    Odpowiedz
  • Henek(2018-05-02 19:43) Zgłoś naruszenie 70

    Jestem naprawde pozytywnie zaskoczony tym , ze z a d a n z przedstawiciely specjalnej kasty nie zarzadal jeszcze dozywotniego stanowiska sedziego ! No prosze popatrzec jacy oni skromni, az do przesady ! He he he he he!

    Odpowiedz
  • tdk(2018-04-30 05:44) Zgłoś naruszenie 67

    sędzią jest każdy i każdy może być w ławie przysięgłych oprócz oczywistych przeszkód, a tym po 65 należy zwyczajnie zasadzić buta Panie Duda

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Artek12350(2018-05-03 05:44) Zgłoś naruszenie 31

    Jak ciezko oderwac dziadków od koryta !!!!

    Odpowiedz
  • dana(2018-05-03 16:52) Zgłoś naruszenie 20

    Śmieszno i straszno! Kto dziś w XXI w mając 60 lat jest starym człowiekiem? Moja 16-letnia córka tak określiła znajomego, gdy dotarło do niej, że ten ma lat 30. Witajcie młodzi w świecie tak znienawidzonych staruchów

    Odpowiedz