Przemeblowanie w sądach w cieniu bojkotu: Ziobro ma tylko miesiąc na wymianę prezesów sądów

autor: Małgorzata Kryszkiewicz11.01.2018, 07:36; Aktualizacja: 11.01.2018, 08:21
Tymczasem środowisko coraz bardziej radykalizuje się w swoim sprzeciwie wobec dokonywanych zmian

Tymczasem środowisko coraz bardziej radykalizuje się w swoim sprzeciwie wobec dokonywanych zmianźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Jutro minie pięć miesięcy od wejścia w życie przepisu, który pozwolił na ekspresową wymianę kadry zarządzającej w sądach. Tym samym ministrowi sprawiedliwości zostanie jedynie miesiąc na przetasowania.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • polak(2018-01-11 09:53) Zgłoś naruszenie 3814

    brawo sedziowie z walbrzycha ta pani 52 krotna zdawczyni na sedziego ma problem a nie wstyd a zero powoli przegrywa o by tak dalej szacun dla sedziow

    Odpowiedz
  • XZ(2018-01-11 11:03) Zgłoś naruszenie 2544

    Do chwili obecnej nie przestrzegali ustawy zasadniczej ani zadnych ustaw korzystnych dla strony.Widzimisie pycha uwazali sie za nieomylnych choc razaco nie przestrzegali obowiazujacego prawa..Wreszcie ktos to odkryl. i dlatego takie niezadowolenie. Przyznajcie ze tak bylo..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tomasz(2018-01-11 12:12) Zgłoś naruszenie 264

    25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?

    Odpowiedz
  • Zib(2018-01-11 14:35) Zgłoś naruszenie 2131

    Do boju, jeszcze miesiąc na wywrócenie do gory nogami długo budowanych sitw i koterii w sądach całej Polski. Nie dziwię się buntom , wszak tracą wielka władzę i biznes na sądownictwie czyniony

    Odpowiedz
  • Inspektor(2018-01-11 17:22) Zgłoś naruszenie 2012

    ..W Polsce istnieje Spisek Lobby prawniczego zainteresowanego kasowaniem opłat za postępowania spadkowe z długami.........najlepiej do ostatniego pokolenia zstępnych czyli wszystkich polaków. Spadków z tzw "dobrodziejstwem" wciskanym już krewnym IV stopnia i Ich dzieciom. Ludzie nie znający się na prawie lub zwyczajnie biedni ,nie reagujący w porę na terminy są maczani po uszy gdyż od chwili Ich objęcia oprocentowanie karne wierzycieli wzrasta totalnie. Ministerstwo Sprawiedliwości nie reaguje ,przecież tam są tez prawnicy a jako kasta zawodowa od każdego tak wrobionego klienta mają przychód. Mało --za Nimi idą całe mafie prawniczo -windykacyjne,skupujące nawet przedawnione długi tzw „adwokaci diabłów”.. Tylko wówczas gdy się zmieni KPC „na domniemanie odrzucenia spadku przez krewnych II lub III stopnia ” -można to zmienić . Sami sobie Prawnicy tego koryta od pysków nie odstawicie.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • stary(2018-01-11 18:28) Zgłoś naruszenie 244

    Chciałbym, żeby w moim Kraju Prokuratorem Generalnym był ktoś, kto kilkadziesiąt lat temu zaczynał karierę, jako asesor w jakiejś Prokuraturze Rejonowej i przeszedł z powodzeniem wszystkie szczeble kariery w zawodzie prokuratora, a nie ambitny polityk, który w swojej karierze nie był nawet asesorem, no i oczywiście, żeby ten PG nie miał nic do gadania w temacie obsadzania Prezesów Sądów. Obawiam się jednak, że na szansę zmiany w tym kierunku trzeba będzie czekać co najmniej 6 lat, a to chyba głównie "dzięki" opozycji, która nie tyle jest totalna, ile po prostu... jakby wcale jej nie było, a jak już coś robi, to takie głupoty, że tylko pomaga obecnemu "Suwerenowi"... 6 lat... hm... może nie dożyję...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kawa(2018-01-11 18:42) Zgłoś naruszenie 115

    A nos Piebiakowi wydłuża się i wydłuźa ...

    Odpowiedz
  • średniowiecze w.... XXI wieku...(2018-01-11 19:04) Zgłoś naruszenie 714

    należało 28 lat temu dyscyplinować i "pionować" " - prawników,medyków,komorników...itp....ale nie było nikogo odważnego we wszystkich tzw "rządach" - dlatego teraz jest straszenie ,szantaż, tumiwisizm podjudzanie i lekceważenie Społeczeństwa przez ww wymienionych.!! Jak najszybciej znowelizować "staruszkę Konstytucję.....oraz wymienić wszystkich pow.70-tki w tak zwanych zawodach "groteskowego zaufania.."??? toż to kpina i obraza nawet średnio-inteligentnych (jeszcze).

    Odpowiedz
  • klijent sądów(2018-01-11 20:23) Zgłoś naruszenie 31

    no i po co wojować Trza przyjąć stanowisko A za miesiąc złożyć dymisję

    Odpowiedz
  • zmiana dam(2018-01-11 20:50) Zgłoś naruszenie 63

    a tam wymieni pana A na pana B a pana B wymieni na pana A i taka bedzie to wymiana

    Odpowiedz
  • Lexus (2018-01-12 13:05) Zgłoś naruszenie 86

    Jak długo obywatele mogą obserwować ten żenujący popis pogardy sędziów dla obowiązującego prawa? Co siedzi w mózgach osób, które uznają że mogą samowladnie naruszać domniemanie konstytucyjnosci ustawy? Wreszcie jak ci sędziowie mogą później domagać się od obywateli przestrzegania prawa??? Zachowanie sędziów z bojkotu jest chyba najbardziej demoralizujacym działaniem przedstawicieli władzy jakie dane jest nam zobaczyć. Szkoda że ci ludzie nie mogą zobaczyć samych siebie...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ed(2018-01-12 14:54) Zgłoś naruszenie 51

    Na podstawie danych statystycznych wymieniają kadrę? Śmiechu warte. Czy jest w Polsce sąd, który nie ma zaległości? Tego typu retoryka jest tak naiwna, że szkoda gadać. Tylko naiwny lud to może kupić.

    Odpowiedz