Policjant nie zawsze zatrzyma prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym

15.11.2017, 18:39; Aktualizacja: 15.11.2017, 19:13
według wyników badań przeprowadzonych w 2011 r. przez TNS Pentor na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury do najczęściej wymienianych przez kierowców przyczyn przekraczania prędkości należą: korzystne warunki pogodowe, dobry stan drogi, duża prędkość innych uczestników ruchu, dobry samochód, pośpiech oraz samopoczucie kierowcy.

według wyników badań przeprowadzonych w 2011 r. przez TNS Pentor na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury do najczęściej wymienianych przez kierowców przyczyn przekraczania prędkości należą: korzystne warunki pogodowe, dobry stan drogi, duża prędkość innych uczestników ruchu, dobry samochód, pośpiech oraz samopoczucie kierowcy.źródło: ShutterStock

Policjant będzie mógł odstąpić od zatrzymania prawa jazdy w przypadku przekroczenia w terenie zabudowanym prędkości dopuszczalnej o ponad 50 km/h jeżeli kierowca działał w stanie wyższej konieczności - przewiduje senacki projekt, który trafi do Sejmu.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Matka polka50+(2017-11-29 16:34) Zgłoś naruszenie 10

    A CO W PRZYPADKU JAK KIEROWCA ODWOŁA SIE DO SĄDU PRZEZ TEN CZAS NIE MOZE PRACOWAĆ, UTRZYMYWAĆ SWOJEJ RODZINY DOPROWADZA BUDZET DOMOWY DO RUINY ,WPADA W ZWIĄZKU Z TYM W DEPRESJĘ NIE MOGĄC NIC Z TYM ZROBIĆ I W KONSEKWENCJI TRACI PRACĘ. A PO TYM OKRESIE WYGRYWA SPRAWĘ W SĄDZIE ZE NIESŁUSZNIE MU ZATRZYMANO PRAWO JAZDY.GDZIE WTEDY MA SIĘ UDAĆ O ODSZKODOWANIE DO STAROSTWA, DO POLICJI CZY DO BUDŻETU PAŃSTWA.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama