Zmiany w straży miejskiej: Porządek publiczny czy także bezpieczeństwo?

autor: Zofia Jóźwiak07.07.2017, 07:39; Aktualizacja: 07.07.2017, 08:11
Straż miejska

Co należałoby wprowadzić, żeby straże funkcjonowały lepiej?źródło: ShutterStock

Za kilka dni w MSWiA po raz pierwszy zbierze się zespół roboczy, by ustalić, jak zmienić ustawę o strażach miejskich. Przestarzałe przepisy wymagają pilnej nowelizacji.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • straznik(2017-07-08 13:55) Zgłoś naruszenie 323

    Trzeba wdrozyc te pomysly jak najszybciej. My straznicy tego wlasnie oczekujemy

    Odpowiedz
  • Romek (2017-07-09 08:27) Zgłoś naruszenie 180

    A kto twierdzi, że strażnicy nie chcą zajmować się bezpieczeństwem? Każdy strażnik z ulicy wie dokładnie, że każdy dzień to realnie zajmowanie się bezpieczeństwem a każde wykroczenie może płynnie zmienić się w przestępstwo. W każdym europejskim państwie jest policja państwowa i samorządowa. Dzięki temu w wyborach lokalnych wyborca ma realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa i rozliczenie komendanta z jego służby a nie tylko grube ryby z Warszawy które zza biurka w stolicy wiedzą lepiej co jest potrzebne dla miejscowości niż jej mieszkańcy.

    Odpowiedz
  • sumik(2017-07-09 21:39) Zgłoś naruszenie 161

    Dajcie im te uprawnienia jezeli faktycznie ich potrzebuja. Na tych chlopakiw az milo sie patrzy. Sa widoczni na miescie w przeciwienstwie do policji. No i wygladaja jak prawdziwi chlopi a nie jak chlopaczki po 60kg z policji.

    Odpowiedz
  • mirox(2017-07-09 17:30) Zgłoś naruszenie 140

    Tak zmiany bezwzględnie konieczne, powodzenia...

    Odpowiedz
  • Nie za dużo ...(2017-07-07 13:18) Zgłoś naruszenie 945

    ... tych służb do gnębienia obywateli ? Nawet za komuny tylu nie było co teraz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2017-07-07 21:52) Zgłoś naruszenie 845

    Zlikwidować do dziadostwo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jaja(2017-07-09 09:52) Zgłoś naruszenie 64

    wystarczy do pisać słowo NARODOWA -straz miejska i bedzie okey

    Odpowiedz
  • lepiej by te pieniądze dać na odśnieżanie(2017-07-07 23:27) Zgłoś naruszenie 535

    Mieszkam w mieście bez straży miejskiej. Wszystko funkcjonuje świetnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • antek(2017-07-07 23:39) Zgłoś naruszenie 539

    Chyba cieciom się powaliło w głowach. Najpierw urzędnicy KAS teraz ciecie zwani strażą kto następny może SOK harcerze czy kolejarze bo też noszą broń i mundury :) Gminy likwidują tych nierobów w uniformach a oni bezczelnie jeszcze żądają.

    Odpowiedz
  • Polak(2017-07-08 22:14) Zgłoś naruszenie 429

    Rozwiązać ten ułomny twór. Policję wzmocnić, a nie inwestować w nieudolnych ludzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fuj(2017-07-07 19:27) Zgłoś naruszenie 336

    a lud gnebic ,gnebic a wy krasc i podatkiem lud podatkiem lud,i ukraincow viecej hołota peło kwadrat stoł

    Odpowiedz