Ziobro: Sądy wymagają gruntownej reformy, musimy wyczyścić tę stajnię Augiasza

01.07.2017, 15:19; Aktualizacja: 01.07.2017, 17:45
Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro

Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobroźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Sławomir Kamiński Agencja Gazeta

Sądy wymagają gruntownej reformy, musimy wyczyścić tę stajnię Augiasza i odrzucić myślenie w kategorii nadzwyczajnej kasty - powiedział minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w sobotę na Konwencji Zjednoczonej Prawicy.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • ordo(2017-07-02 13:04) Zgłoś naruszenie 219

    Panie Ziobro, pana obietnice są funta kłaków nie warte. Już żeś pan obiecywał magistrom prawa zrobienie zawodu doradcy prawnego, uwolnienie usług prawnych. I co? Teraz udajesz pan, że sprawy nie ma. Czy to dlatego, że w waszej formacji pojawiło się więcej adwokatów? A może magister prawa zrobił swoje, to go teraz można kopnąć. Za waszych rządów, jesteśmy traktowani gorzej, mimo że na was głosowaliśmy. Wątpię, żebym drugi raz powtórzył ten błąd.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ert(2017-07-01 18:36) Zgłoś naruszenie 1814

    ...Stajnię Augiasza trzeba oczyścić. Słusznie, tyle że z Was, Solidaruchy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • obserwator.(2017-07-01 23:35) Zgłoś naruszenie 157

    W Polsce, szczególnie tej części gdzie był zabór rosyjski dominuje mentalność, przekonanie, że przyjdzie " car" który jest ojcem narodu, żywicielem, dobroczyńcą i załatwi ludziom dobrobyt, sprawiedliwość i obfitość wszelkich dóbr. I potrzebują takiego " opiekuna" który będzie " sprawiedliwy" i dobry " dla prostego ludu", "zwyczajnych Polaków ".

    Odpowiedz
  • igor(2017-07-02 08:59) Zgłoś naruszenie 134

    No i prawda panie ministrze. Tylko kiedy ta zasadnicza reforma się odbędzie???? Gdzie wreszcie są te projekty?

    Odpowiedz
  • Janek(2017-07-02 12:32) Zgłoś naruszenie 124

    Kastą uprzywilejowaną to są politycy partii, która akurat rządzi i obecnie rządzący korzystają z tego w sposób wyjątkowo bezczelny, a tych, którzy im się chcą postawić nazywają "kastą", bo chcą mieć wszystko w swoim ręku. Wszystko to prowadzi do mszale3ństwa i może się skończyć nawet wojna domową.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx(2017-07-02 13:11) Zgłoś naruszenie 123

    zero niech wyczysci pzu z zony patrycji i brata witolda.

    Odpowiedz
  • Borsuk(2017-07-01 20:56) Zgłoś naruszenie 1224

    Nic dodać całą prawdę o tej kascie nadludzi powjedzial ale sami na to przez lata zapracowali

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • profet(2017-07-02 15:07) Zgłoś naruszenie 113

    Głosowałem na PIS.W sieci zrobiłem dla nich więcej niż ich posłowie, których aktywność można ocenić na poziomie "zero". I co z tego mam? Kompletnie NIC. Ziobro nie spełnił obietnicy, nie uwolnił zawodów prawniczych, nie uchwalił ustawy o doradcach prawnych, bo tak zdaje się miał się nazywać zawód prawniczy dla magistrów prawa niezrzeszonych w korporacjach. W zasadzie PIS traktuje obecnie magistrów prawa jak ludzi "drugiego sortu". Olaliście nas, towarzysze z PIS-u. Wypięliście się na nas, bo chwilowo dzięki gIupocie UE wzrosły wam słupki. Ale jak to mówią: Przed porażką - wyniosłość, duch pyszny poprzedza upadek (Prz.16.18)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jak robić, żeby nic nie zrobić(2017-07-02 14:53) Zgłoś naruszenie 83

    Sędziowie śpijcie spokojnie. Ziobro jak zwykle nic nie zrobi. Magistrom naobiecywal ustawę o doradcach prawnych - i ojej.... nie zdążyli uchwalić, a potem się PISowi zapomniało. Z resztą wiadomo, jak już się wygrało, to się nikt kiełbasą wyborczą już nie przejmuje. To już problem tych frajerów, którzy dali się nabrać na puste obietnice. Za rządów PISu i dzięki rządom PIS-u korporacje zawodowe (prawników w szczeólności) mają się doskonale. Magistrowie prawa, mają wielkie gie jak zwykle.

    Odpowiedz
  • ree(2017-07-02 15:46) Zgłoś naruszenie 22

    nie na twoją głowę, chłoptasiu, zbyt skomplikowane

    Odpowiedz
  • pol(2017-07-03 17:51) Zgłoś naruszenie 10

    Walec mniej niż zero równa do siebie.

    Odpowiedz
  • Garbelina(2017-07-03 07:13) Zgłoś naruszenie 06

    Bez prawdziwej, surowej i nieuchronnej odpowiedzialności sędziów za dowolne stosowanie prawa nie będzie naprawy sądownictwa w Polsce. Musi to być naprawdę kompleksowa i głęboka reforma tego zepsutego do szpiku kości naszego sądownictwa, które służąc wybranym robi z polakami w paskudny sposób co tylko zechce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz