Litewscy politycy: Polska powinna znowelizować Kartę Polaka

07.01.2009, 16:59; Aktualizacja: 07.01.2009, 17:04

Polska powinna znowelizować ustawę o Karcie Polaka, by wyeliminować z niej zobowiązania wobec państwa polskiego - uważa strona litewska.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Szkiełko i Oko(2009-01-08 09:23) Zgłoś naruszenie 00

  Karta Polaka...hmmm niech sprawdzę jakie to obowiązki pociąga za sobą legitymowanie się kartą Polaka...Jedynym wyraźnym obowiązkiem jaki nakłada w którymkolwiek miejscu ustawa o Karcie Polaka to art. 13 ust. 2, który stanowi o...obowiązku przedstawienia właściwych dokumentów podczas ubiegania się o Kartę. Ustawa ta ma co do zasady dawać uprawnienia nie być natomiast źródłem zobowiązań. (oczywiście nie będę na tym poziomie wchodził w aspekt teoretyczno-prawny istoty każdego obowiązku). Najpierw czytamy przepisy - potem dyskutujemy.

  Odpowiedz
 • Zibi(2009-01-08 10:35) Zgłoś naruszenie 00

  A ja myślę, że zakompleksieni na naszym punkie panowie Litwini powinni zainteresować się swoimi sprawami a nie wewnętrznym prawem Polski.

  Przy okazji może należałoby uszanować prawa mniejszości narodowej Polaków na Litwie, umożliwić polskojęzyczną pisownię nazwisk czy naukę polskiego w szkołach.

  Litwini u nas to mają, coś u nich szwankuje wzajemność.

  Odpowiedz
 • Stanisław(2009-01-10 13:10) Zgłoś naruszenie 00

  Panowie Litwini; nie bądźcie nacjonalistami. Dlaczego to wam przeszkadza, dlaczego nie chcecie polskich nazwisk? Jesteście Europejczykami a nie zapyziałymi ludzikami.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane