Ziobro: To był zakamuflowany protest. Zebrania sędziów to strajk, do którego nie mają prawa

20.04.2017, 21:35; Aktualizacja: 20.04.2017, 21:47
Minister Ziobro powtórzył w TVP, że będzie realizowany rządowy projekt zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa. "Ani o krok nie cofniemy się; bo to nie tylko ja, to jest większość parlamentarna, rząd" - podkreślił.

Minister Ziobro powtórzył w TVP, że będzie realizowany rządowy projekt zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa. "Ani o krok nie cofniemy się; bo to nie tylko ja, to jest większość parlamentarna, rząd" - podkreślił.źródło: Newspix
autor zdjęcia: KAROL SEREWIS

To był zakamuflowany protest; strajk, do którego sędziowie nie mają prawa - tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro określił czwartkowe zebrania w sądach. Według niego, zebrania zdezorganizowały prace sądów i tysięcy ludzi.

Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (31)

 • jarosław waleczny inaczej(2017-04-21 00:57) Zgłoś naruszenie 177

  zanyślone zero

  Odpowiedz
 • sędzia ze wschodu(2017-04-21 01:24) Zgłoś naruszenie 499

  Cytat za portalem „Gazeta Prawna”, data 8 maja 2015 : Sędzia Piebiak : „Sądy musi nadzorować niezawisły sędzia”. Internet pamięta, ja też. Co Pan na to, Panie Podsekretarzu stanu ? I proszę sobie nie schlebiać, już od dawna nie jest Pan kolegą moim, ani moich kolegów –sędziów. Zaprzedał się Pan.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • sędzia z zachodu(2017-04-21 07:03) Zgłoś naruszenie 2015

  Jeśli te pisma prezesów zobowiązujące do udziału w zebraniu- proteście pod groźbą kary, to prawda, znaczy to, że wierchuszka sądowa z obecnej sytuacji sądownictwa niewiele rozumie. Niezależność sędziego od nacisków administracyjnych prezesów sądu jest tematem dość niechętnie podejmowanym w mało krytycznym, zhierarchizowanym i feudalnym polskim sądownictwie. Sędziowie liniowi nie powinni dać się wciągnąć w walkę polityczną w obronie Spółdzielni KRS, bo ta spółdzielnia przez 25 lat reprezentowała interesy wąskich elit sędziowskich. Jedynie tytułem przykładów za rządów PO brała udział w pracach legislacyjnych, które zmierzały do uczynienia symbolicznym udziału sędziów rejonowych w organach przedstawicielskich sądownictwa, jak równieź akceptowała pomysł dyskryminacyjnego pozbawienia prawa do zwrotu kosztów dojazdu sędziów rejonowych z pozostawieniem tego prawa lepiej zarabiającym sędziom sądów okręgowych, apelacyjnym i sędziom SN.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • xyz(2017-04-21 07:25) Zgłoś naruszenie 474

  A czy ciemny lud już wie, że te pseudo reformy nawet o minutę nie przyspieszą postępowań sądowych a chodzi wyłącznie o polityczną kontrolę nad sądami i zlikwidowanie trójpodziału władzy ? Co ja wypisuje, przecież oni i tak tego nie zrozumieją. Najważniejsze jest pińcet.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Leon(2017-04-21 07:58) Zgłoś naruszenie 410

  Chciałbym przypomnieć, że Pani Julia Przyłębska i Pan Mariusz Muszyński strajkowali jawnie, bo odmówili orzekania w TK, w ramach protestu. Wtedy Minister Sprawiedliwości nie grzmiał, że sędziom nie wolno strajkować. Myślę że wszyscy są wobec prawa równi i jeżeli sędziowie TK strajkują w sposób jawny, to sędziowie sądów powszechnych takie prawo też mają. Inaczej będzie to świadczyło w wprowadzaniu w Polsce podwójnych standardów i "prawa Kalego".

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Jak(2017-04-21 08:25) Zgłoś naruszenie 184

  Ziobro nie h lepiej siądzie do nauki. Lepiej późno niż wcale.Nauka nigdy mun ne szła, ale na pewnu nie zaszkodzi.A sądami niech zajmie się fachowiec, co najmniej 5,a nie .....

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • czytelnik(2017-04-21 09:21) Zgłoś naruszenie 325

  sędziowie dali przykład jak można omijać prawo

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zaniepokojony obywatel(2017-04-21 09:48) Zgłoś naruszenie 19

  Ziobro: my sobie zmieniamy konstytucję bezprawnie i co nam zrobicie?! Nie mamy waszego płaszcza... Sędziowie: my sobie robimy bezprawnie strajkowe zebranie i co nam pan minister zrobi?! Nie mamy pańskiego płaszcza... Ot, państwo prawa, k.j.m. .........

  Odpowiedz
 • Inspektor Prawa i Demokracji(2017-04-21 10:57) Zgłoś naruszenie 43

  .Panie Ministrze ziobro........Polaków nie stać na Sądyprzez koszty sądowe a także stawki adwokackie:-- ...........Wysokość minimalnych stawek adwokackich powinna być regulowana Ustawą bezpośrednio przez Sejm a nie Rozporządzeniem przez Ministra Sprawiedliwości. To mają być minimalne stawki a nie wygórowane jak zarządził były minister Budka . Pan je co prawda zmniejszył lecz nadal są rażąco za wysokie . Czas tą patologie praktyki ustalania tych stawek natychmiast znieść . Niech adwokaci nie ustalają sami sobie gaż minimalnych które mogą być podnoszone aż 4 --krotnie. Za kwotę sporu 10 000 zl obowiązuje obecnie minimalnie aż 36% stawka, --tylko za swojego mocodawce nie licząc apelacji . Kogo stać na sprawy sądowe gdy Ich wynik nie tylko zależy od argumentów lecz także od wiedzy sądu . Gdy wynik zależy od interpretacji prawa czyli Ryzyka Procesowego.

  Odpowiedz
 • Paweł(2017-04-21 11:02) Zgłoś naruszenie 170

  Losowanie sędziów przez komputer - Tak- ale również w TK lub w tym co z niego zostało

  Odpowiedz
 • Rafalala(2017-04-21 11:29) Zgłoś naruszenie 105

  Niziny społeczne, które czują się poszkodowane/gorsze, będą pouczać sędziów, adwokatów i innych prawników. Jesteście za głupi, żeby zrozumieć pewne rzeczy. ************ cały system prawa w Polsce. Niech Ziober i inni jego klakierzy zostaną sędziami, prokuratorami i komornikami - to będziecie dopiero zachwyceni. Z tego kraju trzeba UCIEKAĆ!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Inspektor Prawa i Demokracji(2017-04-21 11:31) Zgłoś naruszenie 184

  Panie Ministrze Ziobro........Polaków nie stać na Sądyprzez koszty sądowe a także stawki adwokackie:-- ...........Wysokość minimalnych stawek adwokackich powinna być regulowana Ustawą bezpośrednio przez Sejm a nie Rozporządzeniem przez Ministra Sprawiedliwości. To mają być minimalne stawki a nie wygórowane jak zarządził były minister Budka . Pan je co prawda zmniejszył lecz nadal są rażąco za wysokie . Czas tą patologie praktyki ustalania tych stawek natychmiast znieść . Niech adwokaci nie ustalają sami sobie gaż minimalnych które mogą być podnoszone aż 4 --krotnie. Za kwotę sporu 10 000 zl obowiązuje obecnie minimalnie aż 36% stawka, --tylko za swojego mocodawce nie licząc apelacji . Kogo stać na sprawy sądowe gdy Ich wynik nie tylko zależy od argumentów lecz także od wiedzy sądu . Gdy wynik zależy od interpretacji prawa czyli Ryzyka Procesowego. zwiń

  Odpowiedz
 • mmm(2017-04-21 12:13) Zgłoś naruszenie 182

  Ha, ha. Niestety ciemny lud i tak kupi propagandę PIS. Pamiętacie jaka była śpiewka z TK? Oni wolno pracują, są na polityczne zamówienie PO itd. Od 4 miesięcy w TK mają swoich. I co, jest lepiej? Lepiej, sprawniej, bardziej fachowo orzekają w TK? Wsadzili tam swoich i temat już ucichł. A zmian żadnych nie ma. Lipa to wszystko. Chodzi wyłącznie o to, żeby swoich na stołki powsadzać.

  Odpowiedz
 • Obserwator(2017-04-21 12:33) Zgłoś naruszenie 129

  Sędziowie jako nienaruszalna kasta ciesząca się dotychczas nieograniczonymi przywilejami i kompetencjami, jak się okazuje nie ma prawa do strajku. Dodam od siebie, że nie ma także prawa do wynagrodzenia za pracę wykonywaną ponad ustawowe limity godzin pracy a wielu sędziów respektując prawo obywateli do rozpoznania sprawy bez zbędnej zwłoki rezygnuje z własnego prawa do wypoczynku (art. 66 ust. 2 Konstytucji RP) i życia rodzinnego (art. 47 Konstytucji RP). Ciekaw jestem jakie stanowisko zająłby Minister gdyby zorganizowano protest w tej sprawie.

  Odpowiedz
 • betwet(2017-04-21 15:52) Zgłoś naruszenie 44

  Marta K. z domu Lewantowicz została uniewinniona przez Prokuraturę Rejonową w Żyrardowie. Bo jej brat jest wpływowym prawnikiem? Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie powołując się na art. 260 par. 1 k.c. twierdzi, że właściciel domu nie odpowiada za stan balkonów, a REMONTY BALKONÓW POWINIEN PRZEPROWADZAĆ ZAJMUJĄCY MIESZKANIE?! Nóż w kieszeni się otwiera! Z balkonu razem z barierką spadł mój ojciec. NIE ŻYJE. BŁAGAM POMÓŻCIE!

  Odpowiedz
 • cris(2017-04-21 20:26) Zgłoś naruszenie 91

  a jaki wpływ na pracę sądów ma nieobsadzenie 300 etatów sędziowskich?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • zmiana "naftalinowej" konstytucji(2017-04-22 11:22) Zgłoś naruszenie 45

  czy ktoś słyszał żeby po popełnieniu ewidentnego błędu (pomyłki) a takie zdarzają sie nagminnie -przez medyka,sędziego,prokuratora,komornika itp... padło słowo ....przepraszam.? NIGDY ! (sprawy sądowe ciągną do ...przedawnienia) ---TOTALNA BEZKARNOŚĆ za przyzwoleniem kumpli ze "środowisk". to jest "norma" w zachowaniu "nadludzi z KAST" . nie musi a wręcz nie może być "tak jak było" to pokazuje że jesteście pariasami lewitującymi w wirtualnej "demokratycznej niezawisłości - lekceważycie SAMI siebie.!! chcecie aby było jak było ,to świadczy o waszych słabych charakterach,tchórzostwie i braku szacunku dla samych siebie. Jeżeli lubicie być "obijani po gębie " żyjąc w nietykalnym kręgu to wasza sprawa i wasz masochizm - jeszcze są inni.....nikt ...przez okres "niezawisłości i demokracji" nie poradził sobie z KASTAMI ---wreszcie nadszedł CZAS "rozbrojenia" ---- buty,arogancji,tumiwisizmu, które panoszyły się BEZKARNIE ,bez żadnych konsekwencji prawnych a strach jest złym doradcą.

  Odpowiedz
 • zbyszek(2017-04-22 11:26) Zgłoś naruszenie 20

  Ktoś może się zapytać a jaka jest różnica , pomiędzy zebraniem a ukrytym strajkiem, a no taka sama jak laptop u pewnego młodziana, który to wyskoczył z okna spadła na ulice przejechał go czołg a on z powrotem wskoczył do pokoju ( ten laptop)i tak się stało że nie można było odczytać danych.

  Odpowiedz
 • kotek(2017-04-22 15:43) Zgłoś naruszenie 20

  Kompletne zzzeeerrrooo ma czelność się odzywać

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane