statystyki

NSA: Gdy zakład za bardzo hałasuje można podnieść mu karę

autor: Urszula Mirowska-Łoskot30.01.2017, 18:30
prawo

NSA uchylił zaskarżony wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.źródło: ShutterStock

Inspekcja ochrony środowiska może ponownie sprawdzić, czy kara za przekroczenie hałasu nałożona przez nią na firmę jest słuszna, o ile wniosek w tej sprawie spełnia wszystkie wymogi formalne. Tak wynika z orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Reklama


Sprawa dotyczyła firmy recyklingowej, której inspekcja ochrony środowiska zarzuciła przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu – z kontroli wynikało, że w porze nocnej wynosiło ono trzy decybele (dB) za dużo. Wobec tego wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia wymiaru kary, ale firma złożyła wniosek o zmianę decyzji. Przeprowadziła własne pomiary wykonane, które nie wykazały przekroczenia wartości dopuszczalnych. W związku z tym inspektorat ponownie ruszył na kontrolę – tym razem normy były przekroczone o 5 dB. Zawiadomiono o tym firmę i poinformowano ją o możliwości zapoznania się z zebranymi dowodami i materiałami, jak również o możliwości pisemnego zajęcia stanowiska. Strona nie skorzystała z tego uprawnienia, a inspekcja podwyższyła karę.


Pozostało jeszcze 51% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama