statystyki

Gender o krok od zniknięcia z Polski

autor: Emilia Świętochowska11.01.2017, 07:49; Aktualizacja: 11.01.2017, 08:48
Oficjalnie rząd Beaty Szydło nie zdecydował jeszcze o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej.

Oficjalnie rząd Beaty Szydło nie zdecydował jeszcze o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Oficjalnie rząd Beaty Szydło nie zdecydował jeszcze o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej. Nieoficjalnie – może to być już tylko kwestia czasu.

Reklama


Projekt wniosku w tej sprawie przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. I jak wynika z opublikowanego wczoraj pisma Adama Lipińskiego, pełnomocnika rządu do spraw równego traktowania, pod koniec listopada ubiegłego roku dokument rozesłano do konsultacji międzyresortowych. – Wniosek jest konsultowany – potwierdza Sebastian Kaleta, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości. Mimo to przekonuje, że formalnie rząd nie pracuje nad wycofaniem się z konwencji antyprzemocowej, a punkt ten nie został wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Informację o tym, że rząd przymierza się, do wypowiedzenia konwencji podał na początku grudnia portal oko.press, a swoje poparcie dla inicjatywy resortu sprawiedliwości publicznie zadeklarowała też minister rodziny Elżbieta Rafalska. Tłumaczyła m.in., że w dokumencie nie podoba jej się założenie, że płeć to kategoria kulturowa, a nie tylko biologiczna.


Pozostało jeszcze 38% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama