Trybunał nie powinien ustalać racji stanu

autor: Katarzyna Żaczkiewicz24.06.2008, 03:00; Aktualizacja: 03.11.2008, 14:42

Rozmawiamy z JERZYM STĘPNIEM, prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który kończy dziś kadencję - Jutro mija kadencja prezesa Trybunału Konstytucyjnego Jerzego Stępnia. Jeśli Prezydent RP nie wskaże do tego czasu następcy, to od 26 czerwca obowiązki prezesa będzie pełnił Janusz Niemcewicz, dotychczasowy wiceprezes TK.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • znik(2008-06-24 05:46) Zgłoś naruszenie 00

  Nasz prezydent znowu coś zaniedbał? Ciągle nie jest wskazany następca obecnego prezesa TK ? To jest podobnie jak ze zgromadzeniem prezydium Orderu Orła Białego, którego nasz mały duchem prezydent nie raczył zwoływać. Czy z tego można wnioskować że obecny prezydent olewa swoje obowiązki?

  Odpowiedz
 • jaka jest prawda??(2008-06-24 11:29) Zgłoś naruszenie 00

  "Upływ dziewięcioletniej kadencji w Trybunale prof. Jerzego Stępnia i wybór nowego prezesa spowodują zmniejszenie składu orzekającego do 14 sędziów zamiast konstytucyjnej piętnastki. Dlatego klub PO zgłosił do TK 59-letniego prof. Stanisława Biernata z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był on jedynym kandydatem przedstawionym przez Sejm."

  Przeciez z tego co mi wiadomo to p. Stepien ma tytuł magistra, a nie profesora. Czy pomylka, czy moze ma juz faktycznie ten tytuł prof. ??

  Odpowiedz
 • co naniedbal wyrosniety duchem komorowski?(2008-06-24 11:41) Zgłoś naruszenie 00

  „Marszałek Sejmu blokuje Trybunał?
  Ponad dwa miesiące temu Bronisław Komorowski miał przesłać do TK stanowisko w sprawie
  komisji śledczej ds. nacisków .Stanowiska marszałka Sejmu w TK nie ma. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z konstytucją uchwały o powołaniu sejmowej komisji śledczej ds.nacisków miała zapaść do końca czerwca. Prof. Jerzy Stępień,prezes Trybunału, chciał, by sędziowie wydali werdykt przed końcem jego kadencji, która upływa w środę. Deklarował to kilka tygodni temu posłom z Komisji Sprawiedliwości. W połowie lutego Komorowski otrzymał pismo z Trybunału zobowiązujące go do przekazania stanowiska w ciągu 60 dni. Termin upłynął w połowie kwietnia.Stanowisko prokuratora generalnego do TK wpłynęło.Stanowiska marszałka Sejmu nie. Trybunał czeka.Rozprawa nie może się odbyć bez stanowiska MS. Komorowski chce w ten sposób blokować TK.Takie stanowisko przygotowuje zwyczajowo Komisja Ustawodawcza. Ale w tej sprawie marszałek zlecił to bliżej nieznanej osobie "

  Odpowiedz
 • c. d. co naniedbal wyrosniety duchem komorowski?(2008-06-24 11:42) Zgłoś naruszenie 00

  "Ale w tej sprawie marszałek zlecił to bliżej nieznanej osobie poza Sejmem. Prawnicy sejmowi mieli od początku zastrzeżenia co do konstytucyjności tej uchwały.(…)"

  Odpowiedz
 • dziwna troska...(2008-06-24 15:39) Zgłoś naruszenie 00

  "To jest jedna z istniejących prywatnych szkół, która prowadzi studia magisterskie i doktoranckie. Chce otworzyć dwa wydziały kształcące urzędników na zasadzie amerykańskich MPA - czyli master of public administration and policy. Będzie też prowadzić studia Master of Health Administration. Otrzymałem propozycję, aby zorganizować takie wydziały kształcące specjalistów od zarządzania służbą zdrowia i administracją wszystkich szczebli."

  Juz wiadomo dlaczego p. Stepien byl osoba dyspozycyjna. Mozna bylo widziec przy wybiorczej lustracji,nakazie zmiany wzorow lustr.wg swojego wzorca. Przy osadzaniu i narzucaniu zdania prezydentowi, co do Walesy.

  " Marszałek spotkał się we wtorek z prezesem TK Jerzym Stępniem, którego kadencja na tym stanowisku kończy się w środę. Komorowski powiedział dziennikarzom, że rozmawiał ze Stępniem m.in. "o konieczności wyjaśnienia zachowania" posła PiS Arkadiusza Mularczyka.”

  Szkoda, ze Komorowski nie wyjasnil swojej sprawy blokowania TK...:/

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane