Co poszkodowani przez Amber Gold mogą zrobić, by odzyskać pieniądze

27.08.2012, 07:00; Aktualizacja: 13.01.2017, 15:34
Amber Gold

Amber Goldźródło: Newspix
autor zdjęcia: PIOTR TWARDYSKO

O tym, że zapewnienia Amber Gold o wypłacaniu należności po ogłoszeniu likwidacji spółki okazały się mrzonką, przekonaliśmy się szybko. By odzyskać choćby część wpłaconych środków, należy działać. A tu liczy się czas.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • Prem(2012-10-11 00:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jak was bandyci na ulicy napadną pamietajcie - to będzie wasza wina - nie należało wychodzić z domu, bo każdy wie, że świat jest pełny zagrożeń, a dom oazą spokoju.

    Odpowiedz
  • lili(2012-10-11 00:02) Zgłoś naruszenie 00

    Chcącemu nie dzieje się krzywda- na tę starorzymską zasadę powołał się pan mecenas Giertych podczas prowadzonego z nim wywiadu telewizyjnego, stając się w ten sposób adwokatem diabła. Czy to rzeczywiście sądy, prokuratura, nadzór finansowy i cały ten nieprzyjazny obywatelowi aparat państwowy ma tu być wzięty pod ochronę, a nie obywatel, któremu grozi utrata oszczędności życia dlatego, że przepisy w tym kraju są notorycznie lekceważone przez instytucje publiczne, opłacane z naszych podatków?

    Odpowiedz
  • sylwia(2012-10-11 00:01) Zgłoś naruszenie 00

    Jak długo prokuratury i "niezawisłe" (anarchiczne) sądy będą wspierać finansowych i prawniczych bandytów, złodziei i pasożytów nie tylko z Amber Gold lecz także z Funduszy Inwestycyjnych PKO BP? Jak długo w/w będą z "Państwa Prawa" tworzyć "Państwo Idiotów Prawniczych? Jak długo Państwo Polskie będzie wspierać bandytyzm prawniczy i finansowy?

    Odpowiedz
  • kom(2012-10-11 00:00) Zgłoś naruszenie 00

    Na straży prawa powinni STAĆ WSZYSCY z obowiązku. Każdy kto wie o przestępstwie powinien to zgłaszać. Dziś w sądzie można mówić o oszustach i sędziowie ignorują informacje. Czekają aż się wniesie sprawę do sądu. To powinno byc już wniesienie sprawy, a odpowiedni organ powinien to zbadać. Niestety, prawie NIKT nie reaguje na przestepstwa, bo po co sobie utrudniac życie i tracic kasę.

    Odpowiedz
  • prem(2012-10-10 23:59) Zgłoś naruszenie 00

    Klienci Amber ryzykowali, ale nie powinni byli być narażeni na ryzyko przez państwo, a tak się stało. Czy ktoś by wpłacał Plichcie kasę, gdyby prokuratura nie oddalała wniosków KNF jako niezasadnych? Czy komus mogło przyjść do głowy , że w Polsce złodzieje, z wyrokami mogą zakładać firmy finansowe? Że zakładają je złodzieje, którzy nie wywiązali się z zadośćuczynienia za poprzednie przestepstwa? Że złodzieje, którzy powinni siedzieć w areszcie, zmieniają sobie nazwiska i chodza na wolności, a nawet kontynuują proceder, bo czemu nie- skoro MOGĄ, bo nie sa karani? Kto za to odpowiada? Szary obywatel, którego państwo skubie jak może? I co mu daje w zamian? Albo będziemy wszyscy odpowiadac za wszystkich, albo wszystkim będzie zależało na karaniu przestepców- albo będziemy obwiniać i obarczać odpowiedzialnością niewinnych, a złodziejski proceder będzie kontynuowany!

    Odpowiedz
  • Basior(2012-09-01 23:10) Zgłoś naruszenie 00

    Co poszkodowani przez Amber Gold mogą zrobić, by odzyskać pieniądze... ha... Ja myślę iż najlepszym wyjściem dla nich było by bicie głową o jabłoń. Z drzewa by jabłka leciały i Oni by se potem te jabłka sprzedawali i w ten sposób by odzyskali te utracone piniondze. A dodatkowo by szarpnęli kasę od PZU za wstrząśnienie mózgu jakiego by doznali i jeszcze by wyszli na tym do przodu.

    Odpowiedz
  • Stanisław(2012-08-28 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    Nigdy jeszcze nie widziałem takiego artykułu jak ten,który wprowadzałby czytelnków w błąd.Uzasadniam to tym że kilkakrotnie korzystałem z lokaty w Amber Gold i w związku z tym nigdy nie otrzymywałem zabezpieczenia w postaci gotówki,a jedynie certyfikat na odpowiednią ilość złota zakupionego w dniu założenia lokaty.Wynikało z niego że mogę jedynie otrzymać odpowiednią ilość złota,a nie gotówkę na wypadek,gdyby Amber Gold splajtowało.

    Odpowiedz
  • xkadarka(2012-08-28 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    Coś czuję że Amber Gold był sponsorem w kampanii Wyborczej Platformy Obywatelskiej, zapewne nikt nikt tego nie napisze. Na podstawie informacji które są publikowane wyraźnie widać że firma była bardzo hojna ...

    Odpowiedz
  • klientka Amber Gold(2012-08-27 18:58) Zgłoś naruszenie 00

    BARDZO PROSZĘ o ODPOWIEDŹ: Czy wymowa artykułu jest taka, że ci, którzy zgłosili sprawę jedynie do prokuratury są w gorszej sytuacji niż ci, którzy złożyli pozew do sądu? W mediach trąbi się tylko o konieczności zgłoszenia sprawy do prokuratury lub ABW. Jaka jest prawda?

    Odpowiedz
  • laik(2012-08-27 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    jakby trzymali kase w Skok to by nie stracili jak w AMBER, a zyskali więcej jak w Banku:) proste. Trzeba inwestować w to co POLSKIE to się nie straci , zagraniczne jest niedobre i beeeee, szkoda tylko że Polski RZĄD tego nie wie i nie chce inwestować w swój kraj. Motto Rządu - sprzedać i zniszczyć co Polskie, tyle w tym temacie

    Odpowiedz
  • VON(2012-08-27 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    NAJWAŻNIEJSZE - MYŚLEĆ IDĄC NA WYBORY !!!

    Odpowiedz
  • rozbawiony(2012-08-27 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe na kogo głosowali ci co tam zainwestowali... bardzo jestem ciekawy wyniku takiego sondażu wśród poszkodowanych...

    Odpowiedz
  • baca(2012-08-27 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    Przestrzegać istniejące prawo ! ! ! !

    -SĘDZIOWIE I PROKURATORZY ŁAMALI PRAWO nie tylko w sprawie parabanków typu amber gold czy geting banku !

    -W obu tych sprawach, podstawową winę ponosi wymiar sprawiedliwości, którego funkcjonariusze nie przestrzegają prawa, nie wykonują swych obowiązków i w poczuciu bezkarności nadużywają swych stanowisk by łamać prawo. Przykłady?

    - Sędziowie Sądów Rejestrowych rejestrują spółki bez sprawdzenia niekaralności członków zarządów i rad nadzorczych,

    - nie egzekwują latami sprawozdań finansowych spółek i nie skreślają z rejestru, ze wszystkimi tego konsekwencjami, spółek które w terminie ich nie dostarczyły,

    - rejestrują nowe spółki, których członkami zarządu lub rad nadzorczych, są osoby nie wypełniające obowiązku składania sprawozdań z należących do nich innych spółek.

    - Sędziowie sądów karnych, łamią przepisy kodeksu karnego i kodeksu postępowania karnego orzekając wyroki w zawieszeniu, w stosunku do osób uprzednio skazanych za przestępstwa gospodarcze. Nadużywają w ten sposób swych stanowisk i przekraczają uprawnienia.

    - Prokuratorzy umarzają śledztwa z doniesień Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących „parabanków” pomimo, że członkowie ich zarządów byli karani za przestępstwa gospodarcze,

    - prowadzą śledztwa w sposób rażąco przewlekły, bez żadnego uzasadnienia, nadużywając w ten sposób swych uprawnień i działając w interesie nieuczciwych zarządów spółek.

    Wyeliminowanie w/w patologii, nie dopuściłoby wspomniane spółki do kierowania ich przez oszustów. Nie byłoby ich na rynku, a obywatele uniknęliby ogromnych strat.

    Odpowiedz
  • minia(2012-08-27 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    Lepiej napiszcie co poszkodowani powinni zrobić którzy zostali okradzeni przez PKO. Na dzień dzisiejszy najniżesze oprocentowanie depozytów. Z przesłości - waloryzacja książeczek mieszkaniowych. W 1977 roku miałam pełen wkład na mieszkanie. Po reformie, wystarczyło na obiad w restauracji. To jest dopiero złodziej co okrada społeczeństwo.

    Odpowiedz
  • Michał(2012-08-27 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Biedni klienci Amber Gold. Jeszcze powinni dostać odszkodowanie od państwa, że ich nie ostrzegło i nie obroniło. Przecież prawo nie nakazuje myśleć, prawda? Teraz pretensje same. Wszyscy winni tylko nie oni. A jak podpisywali umowy na kilkanaście procent to tylko im się gęby śmiały, że wyrolują banki i zarobią krocie.
    Cóż, za głupotę trzeba płacić.

    Odpowiedz