Podstawowym zadaniem organizatorów turnieju Euro 2012 jest zapewnienie bezpieczeństwa kibiców i drużyn piłkarskich biorących udział w rozgrywkach. Ważnym narzędziem, które będzie odstraszać od zakłócania porządku podczas mistrzostw, są nowe regulacje prawne dotyczące organizacji meczów piłkarskich.

Wchodzące w życie w trzech etapach (12 listopada 2011 r., 1 stycznia 2012 r. i 13 stycznia 2012 r.) znowelizowane przepisy o bezpieczeństwie imprez masowych zdecydowanie zaostrzają odpowiedzialność prawną pseudokibiców za zakłócanie przebiegu meczów piłkarskich i wprowadzają nowe rozwiązania, które mają służyć szybkiemu karaniu ich za popełnione czyny.

Przyłapani na gorącym uczynku chuligani będą skazywani w ciągu kilku, kilkunastu godzin w sądach stadionowych i to niezależnie od tego, czy mają obywatelstwo polskie, czy przyjechali do naszego kraju jako turyści.

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak będą odpowiadać osoby zakłócające porządek na Euro 2012

W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.

- Czy stadionowa służba porządkowa może mnie przeszukać przed wejściem na mecz?
- Kto odpowie za szkody powstałe podczas spotkań rozgrywanych na Euro 2012?
- Jak będzie wyglądała kontrola przestrzegania zakazów stadionowych?