O władzy rodzicielskiej tylko w składzie ławniczym

autor: Marta Pionkowska21.08.2008, 03:00

Sprawę o uregulowanie kontaktów dziadków z wnukami sąd I instancji rozpoznaje w składzie jednego sędziego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Boni(2008-08-21 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ławnicy tylko zjadają pieniądze podatników. Nie mają nic do powiedzenia, podobnie jak kuratorzy, dlatego ich obecność jest zupełnie niepotrzebna. Śpiewają tak jak sędzia chce.

    Odpowiedz
  • MARK(2008-08-21 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Nie można mówić że wszyscy sędziowie to despoci, ja trafiłem na kobiete która wręcz tłumaczyła nam ławnikom sądowym zagadniena związane z procesem, jest szalenie miła. Byłem mile zaskoczony takim traktowaniem, byliśmy traktowani jak partnerzy, ale zgadzam się z przedmówcą iż ławników sąsowych traktuje się jak piąte koło u wozu.To my jesteśmy doniczkami a sędziowie to kwiatki, takie i inne porównania są wypowiadane przez sedziów.

    Odpowiedz
  • wjw(2008-08-21 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    Z ławnikami to jest jak z demokracją. Wszyscy narzekają ale nic lepszego w to miejsce dotąd nie wymyślono.

    Odpowiedz
  • Adam(2008-08-21 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Rzeczywiście ławnicy to trochę niewypał, wszak są zapaleńcy. Mam znajomą, która zaczynała jako ławnik a teraz kończy aplikację prokuratorską. Na studiach też miałem kilkoro znajomych ławników. Więc nie miszajmy wszystkich do jednego wora.
    A na marginesie, ten artykuł jest jakiś dziwny. Jego treść wydaje się być sprzeczna z tytułem...

    Odpowiedz
  • tom(2008-08-21 23:26) Zgłoś naruszenie 00

    do wjw
    otóż wymyślono - skład zawodowy

    Odpowiedz
  • MacGyver(2008-08-22 00:04) Zgłoś naruszenie 00

    do 4:
    Adam, gdzie ty studiowałes i w jakim wieku? toż ławnikiem może być zdaje się tylko osoba po 30-tce.

    Odpowiedz
  • Adam(2008-08-22 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    Zdaje się też, że studentem nie musi być osoba przed 30 -:)

    Odpowiedz
  • sędzia w st.spoczynku(2008-08-25 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację Boni, sędzia nie liczy się ze słowem ławnika, a nawet jest bardzo niezadowolony, jak ten je ma. Zjadają oni więc pieniądze podatników, nie mając na nic wpływu. Podobnie jest z kuratorami, boją się narazić sędziom, więc śpiewają tak jak oni chcą, patrząc na krzywdę osób bez wzruszenia.

    Toż to ludzie bez sumienia, albo z sumieniem spłaszczonym przez sędziego.

    Odpowiedz
  • Paweł(2008-08-25 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam że nadszedł najwyższy czas na powołanie ław przysięgłych ludzi składających się z różnych zawodów . Nagrywanie rozpraw na dvd . Wysyłanie gońca z potwierdzeniem odbioru wezwania .Byłem ławnikiem prawie 2 kadencje i uważam że nalezy zmiany wprowadzić jak najszybciej dla dobra sprawiedliwości społecznej a nie wyroków wydawanych opartych na kłamstwach .Dla dobra ludzi sprawiedliwych którzy uważaja że sady sa niezawisłe a sedziowie bezstronni. Paweł

    Odpowiedz