Obrońca z urzędu musi sporządzić apelację

autor: Małgorzata Kryszkiewicz21.08.2008, 03:00

Obrońca z urzędu nie może odmówić oskarżonemu sporządzenia i podpisania apelacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • zig~zig(2008-08-21 07:48) Zgłoś naruszenie 00

    Zawsze warto jakąś apelację wysmażyć i dostać koszty. Jestem jak najbardziej za. Niech państwo płaci. W sprawie karnej zawsze można się doczepić chociażby do kary. Tutaj zawsze można klepnąć apelacyjkę. Popieram

    Odpowiedz
  • wjw(2008-08-21 11:56) Zgłoś naruszenie 10

    A potem sąd drugiej instancji nie przyzna ci kosztów. Bo nie. I natyrałeś się za friko.

    Odpowiedz
  • wjw(2008-08-21 12:04) Zgłoś naruszenie 10

    Sędziowie zapomnieli po co jest ustanawiany pełnomocnik, obrońca z urzędu. Również po to, żeby nie wnosić apelacji tylko na podstawie niezadowolenia klienta czyli bez uzasadnionych podstaw - oczywiście bezzasadnych. W postępowaniu cywilnym wniesienie oczywiście bezzasadnej apelacji powoduje obowiązkowy donos sądu do władz korporacji na jej autora. (lex Ziobro)

    Odpowiedz
  • jurysta(2008-08-21 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    To jest jakaś bzdura, sądy odwoławcze zamiast zajmować się naprawdę ważnymi sprawami będą zasypane oczywiście bezzasadnymi apelacjami. Prawo powinno się interpretować przy zachowaniu zdrowego rozsądku !!!

    Odpowiedz
  • lud pracujący miast i wsi(2008-08-21 13:01) Zgłoś naruszenie 10

    Prawo powinno być jasne i proste, by każda "łamaga" nie interpretowała inaczej czegoś co jest proste i oczywiste...
    ale tak nie będzie, skoro to prawnicy tworzą prawo po to, by na jego niejasności i niedoprecyzowaniu potem zbijać kasę na 'niewiedzących"

    Odpowiedz
  • tom(2008-08-21 23:23) Zgłoś naruszenie 00

    do jurysty
    to co? może wprowadźmy wymóg sporządzania jedynie zasadnych apelacji? a niestety nie da się - zapomniałem że adwokaci nie mieli by roboty, bo nie wiedzieli by jak to zrobić.
    poza tym co może być ważniejsze od apelacji niezgadzającego się z wyrokiem skazanego?

    Odpowiedz
  • praktk.(2008-08-22 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    Z praktyki wiem jedno na pewno, że wyroki Sądów i Boskie sa nie zbadane czasem najgłupsza apelacja zażalenie czy kasacja chwyta i zawsze trzeba składac środki odwoławcze kiedy jest to możliwe bo w naszym systemie prawa i sprzecznego orzecznictwa moga być skuteczne.To że Sąd na podstawie lex ziobro napisze jakies uwagi do Rady należy wkalkulować w ryzyko prowdzonej działalności i się tym specjalnie nie przejmować.Gorzej jak klient ma pretensjie o nie wniesienia środka odwoławczego który w jego mniemaniu musiał by być skuterczny o odwrócić niekorzystną sytuację na jego korzyść.

    Odpowiedz