Suchodolska: Ręce do góry! Żyjesz w państwie policyjnym

autor: Mira Suchodolska22.11.2012, 08:01; Aktualizacja: 22.11.2012, 09:00

Pamiętacie z pewnością nerwowego policjanta. Tego, który rok temu stał się niekwestionowanym bohaterem YouTube’a: film z udziałem krewkiego funkcjonariusza kopiącego bezbronnego, leżącego na ulicy chłopaka bił w sieci rekordy popularności. A niedawno znów rzuciliśmy się, aby go oglądać, by zrozumieć stanowisko stołecznej prokuratury, która wniosła, aby sąd warunkowo umorzył jego sprawę, gdyż działał „w napięciu i silnym zdenerwowaniu”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

 • I tak i siak(2012-11-22 10:19) Zgłoś naruszenie 00

  Polska policja nie jest brutalna - jest słabo wyszkolona, niezdecydowana, razi brakiem profesjonalizmu.
  Polski policjant, niestety, boi się przestępcy - powinno być odwrotnie pani straszna sekretarz.
  Prawo ciągle chroni przestępcę, nie chroni /za mało chroni/ policjanta.
  Jeżeli boimy się wyjść, to ze względu na PRZESTĘPCÓW, a nie POLICJANTÓW /ich najczęściej nie ma/ - pani sekretarko.

  Odpowiedz
 • jak za PRL-u tylko nowocześniej(2012-11-22 10:41) Zgłoś naruszenie 00

  Kroczek po kroczku, po cichutku stajemy się państwem policyjnym. Następuje militaryzacja wszelkich służb mundurowych na wzór krajów totalitarnych. Zaostrzanie przepisów, rygory, tylko karanie i prawie żadnych przywilejów społecznych (poza elitami). Bezwolne społeczeństwo można "rżnąć" jak barany w rzeźni i prać medialnie mózgi i nawet nie beknie. I oto chodzi.

  Odpowiedz
 • coś jest nie tak z tym państwem(2012-11-22 10:54) Zgłoś naruszenie 00

  Przestępcy psychopaty-mordercy, po sprawiedliwym procesie z niepodważalnymi dowodami - nie można skazać na karę śmierci.

  Uczciwego obywatela można będzie zabić paralizatorem, bez wyroku, przez pomyłkę, bezkarnie.

  Mam wrażenie, że już niedługo zmienię obywatelstwo. Tu się normalnie nie da żyć.

  Odpowiedz
 • Minia(2012-11-22 10:55) Zgłoś naruszenie 00

  To nie państwo Polskie jest policyjne , to ludzie którzy tworzą chore prawo, którzy po swojemu interpretują i naciągają przepisy prawa, sędziowie ze swoimi chorymi wyrokami na wskroś niesprawiedliwymi dla poszkodowanych i prokuratura zadufana w sobie i skorumpowana, A to wszystko dzieje się za naszą zgodą ( o przepraszam ,nie moją ...)

  Odpowiedz
 • nina(2012-11-22 09:41) Zgłoś naruszenie 00

  strach sie bac jezeli wypowiesz swoje zdanie niezadowolenia wobec rzadzacych jestes juz przyszlym terrorysta horror demokratyczny

  Odpowiedz
 • kadrowy z kredką(2012-11-22 19:19) Zgłoś naruszenie 00

  beżowy Pan juz byl raz blisko,
  robilscie cwiczenia dla mlodych na ulicach, stal z aparatem pod jag1 a kolo do sprawdzania byl z drugiej strony na pasach na focha...
  fajna zabawa
  aaa i pan anchois kolo mnie
  zamiast podsumowania - kadry sie koncza ...

  Odpowiedz
 • kadrowy z kredensu(2012-11-22 11:35) Zgłoś naruszenie 00

  Szanowna Pani redaktor,
  Przykładów nadużywania prawa jest więcej. W Polsce powiatowej nękanie i poniżanie obywateli przez władze jest częstsze i metody upokarzania są bardziej wyrafinowane i okrutne. Zawsze chodzi o to by delikwenta sprowokować i wtedy rusza machina , która zawiedzie ofiarę pod sąd. Przecież władza mundurowa ( i nie mundurowa, choć resortowa) jest chroniona. Regulacje prawne chroniące obywatela są tylko na papierze , to działa jak koło ratunkowe na titanicu.

  Wpis nie obejmuje przykładów , nie podaje detali ale włądza się ośmiesza , gdy tajnaicy z policji ? cbs? zalatwiajac swoje sprawy ODKRYWAJA SIE.
  przyklad - kierowca Q7 , zona/partnerka sprzedawala ciastka w znanej cukierni , mieszkaja/mieszkali na przeciw fabryki J-ki na ul.kosciuszki
  ;-))))))
  pozdrawiam, IP znane

  Odpowiedz
 • sj(2012-11-22 19:30) Zgłoś naruszenie 00

  Będąc w USA ok.20 lat temu, miałem dwa zdarzenia z kontrolą policji (na autostradzie wylot z NY) , była kontrola na alkohol kierowców, lej światłami ukierunkowany parę set metrów, nie było łapanek zasadzek itp. Drugie zdarzenie (co szczególnie mi utkwiło ) , to na skraju NY pomyliśmy drogi, zatrzymaliśmy się przy patrolu policji, przeprosiliśmy ich , poprosiliśmy o pomoc . Nie bardzo wiedzieli jak dojechać do wymienionej przez nas ulicy, ale weszli w komp. auta i przez parę minut ze swoją centralą ustalili jak dojechać i pytali czy nas nie wyprowadzić z labiryntu przy autostradach.
  Podziękowaliśmy im i przeprosiliśmy , oni odpowiedzieli bardzo grzecznie , uprzejmie ,że są na służbie i to jest ich obowiązek. Było miłe dla nas zaskoczenie. Natomiast słyszałem , też i takie zdarzenie,jak brat bosa stanął
  w miejscu no parking przy wyjeździe awaryjnym z zakładu jego brata . Namierzyła to policjantka "trafic" i za to chciała mu nałożyć mandat, on zaczął coś jej wykrzykiwać (grek z pochodzenia ), ona się poczuła zagrożona nadała taki sygnał do centrali, to ulicą jednokierunkową z dwóch stron przyjechały natychmiast dwa uzbrojone patrole, ostrzegli kierowcę, że narusza prawo aby się uspokoił, on nie reagował , to powiedzieli,że zaraz go skują i wyciągnęli broń (widzieli to zdarzenie polacy) . Wniosek jest taki ,że dla ludzi kulturalnych nie zagrażających , oni są bardzo grzeczni, kulturalni, natomiast w sytuacji dopiero realnego ewidentnego zagrożenia używają siły i broni. U nas też tak powinno być , natomiast nie może się bać Policja bandytów , rozbójników, złodziei itp całe prawo powinno być po stronie policji włącznie z użyciem broni w sytuacji ewidentnej konieczności.Takie prawo jest dla kulturalnej policji , odpowiednio wyszkolonej , sprawnie działającej , nie nadużywającej swoich uprawnień, a to zaczyna się nawet od tego czy patrol jadać drogą nie w akcji też przestrzega przepisy drogowe np. czy nie przekracza prędkości ???. Jak jest to widzimy na codzień. Tu jest wiele do zrobienia w ramach nadzoru szefom policji.

  Odpowiedz
 • yui(2012-11-22 22:49) Zgłoś naruszenie 00

  i tak winne Tusk przypisze Kaczynskiemu ze to on wprowadzil palalizatory

  Odpowiedz
 • de(2012-11-23 11:28) Zgłoś naruszenie 00

  Prawo w tym panstwie jest tylko dla nielicznych.

  Odpowiedz
 • Gad(2012-11-23 12:00) Zgłoś naruszenie 00

  Żenujący artykuł, ale czego się spodziewać po Suchodolskiej. Nawet nie ukrywa, że nie miała zamiaru zgłębienia tematu. Rzuca hasłami na prawo i lewo, żeby przekaz dla robaczków był jasny. Policjanci - sadyści, mogą strzelać do wszystkiego co się rusza, będą cię paralizować, gdy krzywo się na nich spojrzysz. Dziennikarskie dno. Życzę Suchodolskiej, żeby kiedyś policja bała się podjąć odpowiednie kroki w obronie jej osoby w sytuacji zagrożenia. Ciekawe czy komentarz przejdzie, a może zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach...

  Odpowiedz
 • Olek(2012-11-22 17:10) Zgłoś naruszenie 00

  Ryba psuje się od głowy, choć na policję idzie rocznie około 9 miliardów to przetargi na setki milionów, n.p. informatyczne, są ustawiane tak, że policja nie tylko jest niedouczona, ale i niedoposażona, a policjanci często pracują w opłakanych warunkach. A dowódcy policyjni nadal wywodzą się z czasów ZOMO więc pałowanie mają we krwi.

  Odpowiedz
 • homo(2012-11-23 22:58) Zgłoś naruszenie 00

  zawsze pozostaje bezpośrednie stosowanie art. 31 ust. 3 Konstytucji

  Odpowiedz
 • bojaźliwy(2012-11-23 16:11) Zgłoś naruszenie 00

  ja tam się boję bardziej policjantów. przed przestępcą ucieknę a przed przestępcą w mundurze jest znacznie trudniej

  Odpowiedz
 • Bu(2012-11-23 19:09) Zgłoś naruszenie 00

  Z niecierpliwością czekam na artykuł redakcyjnej "sprzątaczki".

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane