Komentarz redakcji: Dobrze, że ta władza nie sięga tak daleko

autor: Mikołaj Wójcik04.05.2010, 03:00

Miało być tak łatwo. Wybucha afera hazardowa. Opozycja próbuje przykleić rząd do szemranej branży automaciarzy. Ten chce się uwiarygodnić i pod hasłami troski o dobro młodzieży i rodzin niszczonych przez nałóg hazardu pisze własny scenariusz – wydaje wojnę automatom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Prawnik(2010-05-04 07:24) Zgłoś naruszenie 00

    Sejm powinien w pierwszej kolejnosci uchwalić ustawę o odpowiedzialności posłów i rządu za szkody wyrządzane ustawami i rozporządzeniami a dopiero potem o odpowiedzialności urzędników którzy to prawo realizują.Może zastanawialiby się wtedy nad tym jakie prawo uchwalają tak szybko i w nadmiarze.

    Odpowiedz
  • YOSSARIAN(2010-05-04 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowny Panie Prawniku (p. 1) - problem jest zbyt poważny na żarty. Afera hazardowa była dla rządu p. Tuska potwornie groźną bombą z opóźnionym zapłonem Była zatem pilna potrzeba polityczna wyolbrzymienia w pierwszej kolejności zgubnych skutków gier hazardowych, mimo że na wódę, fajki i różne totki-lotki wywalana jest dużo większa forsa z budżetów domowych. Trzeba było społeczeństwu pokazać, że nie jest prawdą, że niektórzy w obozie władzy dzięki władzy kręcą niezłe lody wokół hazardu. Uchwalono więc pośpiesznie ustawę typu "miecz kata w narkotycznym widzie", bo inaczej i prokuratura i komisja śledcza usmażyłaby na żywca niektórych "ministrantów". a smród z przypalanych polityków zepsułby klimat wyborów do parlamentu. Nikt wówczas nie wiedział przecież, że dzięki tragicznej katastrofie będzie można, czego kompletnie nie rozumiem, przyblokować pracę komisji hazardowej. To może jeszcze prokuraturze zafundować wakacje przedwyborcze? Otóż, Panie Prawniku - z tą kiepską ustawą prawnicy, jak i wymiar sprawiedliwości ( w Polsce i poza nią ) sobie poradzą... z palcem w ... Tyle, że nie wiadomo który to już raz, w przypadku krajowych potworków prawnych - celnych i podatkowych - zapłaci i to słono budżet Państwa, czyli my wszyscy. A najgorsze jest to, że w przypadku tej ustawy w ogóle nie mamy do czynienia z błędem! Taka ona miała być! Kiedyś już ministra odpowiedzialnego za cło i podatki importowe i prezesa centrali cła - Głównego Urzędu Ceł - pana Ćwieka postawiono przed Trybunałem Stanu. I skazano. Może warto będzie wrócić do tej dobrej praktyki? Pod warunkiem, że wszyscy - normalni ludzie - wyborcy, prokuratura, komisja, posłowie powiedzą: DOŚĆ!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane