Komentarz redakcji: Huzia na notariusza

autor: Andrzej Jankowski26.03.2010, 09:15; Aktualizacja: 26.03.2010, 09:16

Przekształcanie lokali spółdzielczych we własność nie miało od samego początku szczęścia do paragrafów. Najpierw o symboliczną złotówkę posprzeczali się posłowie. Potem dwa razy w sprawie ustawy musiał interweniować Trybunał Konstytucyjny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • as(2010-03-30 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Rezygnuję z prenumeraty GP. Szkoda pieniędzy na płace dla redaktorów, którzy nie wiedzą co to jest kodeks cywilny. Szkoda, że GP z takimi tradycjami traci wiarygodność. Myślę, że powstała nisza na rynku prasowym - potrzebna jest profesjonalna gazeta dla prawników i ekonomistów. GP niech się zajmie pisaniem bajek, bo to jej najlepiej wychodzi. A jak jej redaktorzy jeszcze trochę podszkolą się w Faktach - sukces murowany.

    Odpowiedz
  • miłośnik(2010-03-29 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Jankowski weź się pan uspokój i zastanów czy wiesz pan o czym mówisz! Piszesz pan jako komentator ale od razu widać że nie rozumiesz pan ani co to jest zasada reprezentacji ani czym jest pełnomocnictwo. Po co pan się wypowiada, i to złośliwie, o sprawach których ani nic pan nie rozumiesz, ani się pan nie znasz ani w ogóle nic pan nie wiesz. Gdybyś pan u mnie pracował to ja bym pana wywalił za arogancję, brak wiedzy, złośliwość i ogólną gnidowatość,

    Odpowiedz
  • spółdzielca(2010-03-29 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jakiego kalibru niedoukiem trzeba być, żeby pisać takie brednie?!? Zero odpowiedzialności za słowo. To podobna granda, jak z dr G. i przeszczepami... Drugi ziobro się znalazł.

    Odpowiedz
  • WARSZAWIAK(2010-03-28 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    Reputację to utopił raczej autor tego komentarza - Pan Andrzej Jankowski (o ile takową w ogóle miał:-)). Proponuję SZANOWNEMU PANU REDAKTOROWI udać się na wykład z prawa cywilnego - część ogólna (to zdaje się na drugim roku studiów). Potem dopiero pisać artykuły i komentarze, bo poziom ignorancji SZANOWNEGO PANA REDAKTORA w tej dziedzinie jest żenujący.

    Odpowiedz
  • olsztyniak(2010-03-28 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Fala bzdur rozlewa się na inne media, nawet PAP opublikował materiał na ten temat. Super Express w wydaniu z 27 marca straszy "Chcą ci zabrać wykupione mieszkanie" Publikuje zdjęcie "dyżurnego" emeryta mieszkańca SM Pojezierze w Olsztynie, który "o mało nie doznał zawału". Emeryt jest "dyżurny" ponieważ pan Jan Piwowarek kolejny raz "uwiarygadnia" nieprawdziwe sensacje SE i superredaktora Stanisława Kryścińskiego. Kwalifikacje Kryścińskiego dodatkowo "uwiarygadnia" jego przyjaciel były prezes Pojezierza (proces byłego prezesa toczy się już od 3 lat, prezes 9 miesięcy spędził w areszcie). Tezy artykułu uwiarygadnia mecenas J. Szczechowicz który jeszcze kilka lat temu był olsztyńskim sędzią, po aresztowaniu prezesa Pojezierza, sędzia Szczechowicz sam zmienił zajęcie na radcę prawnego. Widać że zapomniał o przyczynach rezygnacji z zawodu.

    Odpowiedz
  • Homer2005(2010-03-27 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję, że w świetle miażdżących argumentów przytoczonych w dyskusji red. Andrzej Jankowski będzie miał tyle honoru, aby odwołać kłamliwe i zjadliwe tezy zawarte w redakcyjnym komentarzu. W końcu wykonywanie zawodu dziennikarza jest pełnieniem misji publicznej, i nawet jeżeli robią to dyletanci, to przynajmniej tyle winni są swoim czytelnikom.

    Odpowiedz
  • notar(2010-03-27 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Widzę, że autor tego artykułu jest nie tylko na bakier z prawem ale też ze zdrowiem umysłowym. To że macie Państwo w nazwie "Prawna" nie powoduje tego że staliście się prawnikami i macie na ten temat chociaż mgliste pojęcie. Takiego steku bzdur i pomówień to chyba nawet za czasu jak Pis był u władzy nie było. Powinniście teraz przeprosić wszystkie osoby, szczególnie starsze, którym choćby ciśnienie trochę skoczyło po przeczytaniu tego artykułu.Zastanawiam się jakie studia, i czy w ogóle, skończył autor tego artykułu, że wypisuje takie bzdury. Czy konsultował to z jakimś prawnikiem?Wątpie

    Odpowiedz
  • Natychmiast !(2010-03-26 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    ZWOLNIĆ ANDRZEJA JANKOWSKIEGO !!! INACZEJ PRZESTAJE CZYTAĆ I WCHODZIĆ NA STRONĘ GAZETY (NIE)-PRAWNEJ

    Odpowiedz
  • rejnot(2010-03-26 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję że zarówno Pana jak i tą teraz bulwarową gazetę prawną Krajowa Rada Notarialna lub notariusze i Spółdzielnie mieszkaniowe z pozwem zbiorowym wytoczą powództwo za naruszenie dóbr osobistych i za powstałe z tego tytułu szkody!!! Tania sensacja, wywołaliście aferę z niczego nie mając pojęcia o PRAWIE. Publikując tego rodzaju artykuły należy sprawdzić o czym się pisze i konkretnie się wysławiać (pełnomocnik zarządu z art. 55 pr spółdzielcze czy pełnomocnik członków zarządu, pretendujecie do miana gazety z profesjonalnego zdarzenia a tu niestety szmira!

    Odpowiedz
  • NT(2010-03-26 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ten artykuł i Pański komentarz, to najobrzydliwszy przykład ignorancji prawniczej i złej woli, jaki w życiu widziałem. Czym innym jest działanie ustawowych reprezentantów spółdzielni - ci muszą działać we dwóch, a czym innym działanie jednego pełnomocnika umocowanego przez tych dwóch reprezentantów. Czy zdaje Pan sobie sprawę, ile zła uczyniliście tym pełnym bzdur artykułem ? Ile starszych i niewykształconych prawniczo osób przestrzaszyliście ? Ilu osobom odebraliście spokój ? W tej sprawie od dawna nie ma żadnych wątpliwości, sądy wieczystoksięgowe od lat zakładają księgi wieczyste na podstawie takich aktów notarialnych, a wy - zera prawnicze - śmiecie tak straszyć ludzi ? Moim zdaniem notariusze powinni wystąpić z pozwem zbiorowym o odszkodowanie do wydawcy Gazety Prawniczej - niech zapłaci efekt jego nieodpowiedzialnych publikacji tj. setki godzin pracy notariuszy stracone na tłumaczenie oczywistości.Wstyd !

    Odpowiedz
  • NT(2010-03-26 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ten artykuł i Pański komentarz, to najobrzydliwszy przykład ignorancji prawniczej i złej woli, jaki w życiu widziałem. Czym innym jest działanie ustawowych reprezentantów spółdzielni - ci muszą działać we dwóch, a czym innym działanie jednego pełnomocnika umocowanego przez tych dwóch reprezentantów. Czy zdaje Pan sobie sprawę, ile zła uczyniliście tym pełnym bzdur artykułem ? Ile starszych i niewykształconych prawniczo osób przestrzaszyliście ? Ilu osobom odebraliście spokój ? W tej sprawie od dawna nie ma żadnych wątpliwości, sądy wieczystoksięgowe od lat zakładają księgi wieczyste na podstawie takich aktów notarialnych, a wy - zera prawnicze - śmiecie tak straszyć ludzi ? Moim zdaniem notariusze powinni wystąpić z pozwem zbiorowym o odszkodowanie do wydawcy Gazety Prawnej - niech zapłaci efekt jego nieodpowiedzialnych publikacji tj. setki godzin pracy notariuszy stracone na tłumaczenie oczywistości.Wstyd !

    Odpowiedz
  • BZ(2010-03-26 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wtydź się Autorze swojego nieuctwa - chyba, że jesteś szewcem...

    Odpowiedz
  • Miecio(2010-03-26 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Do fk. Potrafisz dyskutować merytorycznie?

    Odpowiedz
  • fk(2010-03-26 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam, czy Pan ma jakiś problem z notariuszami ???
    Niespełnione marzenia ??? Nie zdany egzamin na aplikację albo notarialny ???

    Odpowiedz