33 lata, adwokat, Kancelaria Kulikowska i Kulikowski sp. j.

Współpracuje z Kancelarią Kulikowska i Kulikowski od 2005 r., początkowo jako absolwent prawa, następnie aplikant adwokacki, a od 2011 r. jako adwokat. Legitymuje się ponad 9-letnim doświadczeniem w dziedzinie prawa własności intelektualnej (szczególnie w obszarze farmacji).

Uczestniczyła w wielu projektach, w tym sprawach spornych przed Urzędem Patentowym, sprawach przed sądami cywilnymi o naruszenie praw do znaku towarowego, praw do wzorów przemysłowych, praw autorskich czy dóbr osobistych osób prawnych. Prowadzi spory dotyczące domen internetowych przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy PIIT. Uczestniczyła w postępowaniu przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, przygotowując skargi. Jest chwalona nie tylko za kompetencje, ale i responsywność oraz komunikatywność.

Stawia na nowe technologie i dąży do jak największego wykorzystywania ich przez kancelarię. Wdrożyła program szkoleń wewnętrznych w kancelarii oraz program wykorzystania poszkoleniowych materiałów w pracy merytorycznej, zainicjowała też program zarządzania wiedzą w firmie i opracowała projekt bloga internetowego dla kancelarii.

Jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego. Obecnie pod kierunkiem prof. Krystyny Szczepanowskiej-Kozłowskiej eksternistycznie przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu własności intelektualnej. Posługuje się językami angielskim i niemieckim.

Interesują ją problematyka bezpieczeństwa na stadionach i prawne aspekty budowania atmosfery meczowej (jest zagorzałą fanką piłki nożnej). Społecznie jest zaangażowana w pomoc prawną na rzecz środowisk związanych ze sportem, w tym na rzecz członków Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa. Samodzielnie prowadzi precedensową sprawę ze skargi do WSA na akt administracyjny Komisji Ligii Ekstraklasy SA o utrzymaniu w mocy zakazu klubowego nałożonego przez Legię na kibica na podstawie art. 14 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Ustawa nie przewiduje drogi sądowej, NSA na skutek skargi kasacyjnej mec. Matusik nakazał sprawę rozpoznać.