« Powrót do artykułu

Łoś to nie złodziej. Potrzebna pilna zmiana prawa, by ratować zwierzęta

- Migrujące zwierzęta trafiają na obszary zabudowane, a tam czekają na nie śmiertelne pułapki w postaci ostro zakończonych ogrodzeń. Łosie potrafią pokonać nawet 2-metrowe ogrodzenia. Jeśli jednak natrafią na ostre groty, najmniejsze zaczepienie o nie kończy się tragedią. Ważące nawet do 400 kg zwierzęta ciężarem swojego ciała nadziewają się na ogrodzenia i nie potrafią się z nich uwolnić, doznając rozległych obrażeń i stopniowo się wykrwawiając - mówi prof. Rafał Kowalczyk, dyrektor Instytutu Biologii Ssaków PAN. I to o tym jest ten tekst. I o tym, że Ministerstwo Rozwoju raczej się nie spieszy ze zmianami.

ogrodzenie

żródło: ShutterStock

Takie ogrodzenie to pułapka na zwierzęta

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Józwa(2020-10-12 17:58) Zgłoś naruszenie 42

  Nie ma inicjatywy"" w przypadku śmierci ludzi, zabitych przez zwierzęta na DROGACH, a tu wielka akcja bo nie moga płotów przeskoczyć. Drabiny im zróbcie i przejścia - przeciez prawo dopuszcza ułatwianie - wykupić i puszczać łosie. Ściezką do NRD, tam wiedzą co się robi z żubrzyną.

  Odpowiedz
 • Zjawa(2020-10-12 17:45) Zgłoś naruszenie 40

  Przy masie łosia to i tępo zakończone ogrodzenie odniesie podobny skutek, nawet zakończone niedostatecznie mocno osadzonym płaskownikiem - zerwie go i nadzieje się na pręty niżej, jedyna różnica, że umrze kilka kilometrów dalej.

  Odpowiedz
 • Lubelski koziołek(2020-10-12 20:21) Zgłoś naruszenie 40

  ŁOŚ TO SZKODNIK i zabójca drogowy , strzelać , strzelać i jeszcze raz strzelać

  Odpowiedz
 • AA(2020-10-13 09:17) Zgłoś naruszenie 00

  Łosi jest zbyt dużo, są niebezpieczne, zamiast większej ochrony potrzeba odstrzału

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!