« Powrót do artykułu

Koronawirus zmienił prawniczą praktykę. Jak skutecznie pracować w warunkach zarazy?

Na całym świecie sądy, prokuratury i pełnomocnicy, stanęli przed dużym wyzwaniem nie tylko organizacyjnym, lecz także etycznym.

prawo1

żródło: ShutterStock

Wirus wpływa także na naturę przestępstw, jakie są popełniane. Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że wyzwaniem dla wymiaru sprawiedliwości stanie się przemoc domowa. Jej zdaniem lockdown sprawił, że globalnie może być ponad 30 mln nowych przypadków.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • do ulan(2020-07-25 10:48) Zgłoś naruszenie 121

  Szkoda gadać oni są niereformowalni, czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, prawa jest coraz więcej, coraz szybciej się zmienia, a oni dalej kształcą tymi samymi metodami, z tych samych obszarów, każą pisać egzaminy, gdzie wkuwać każą na pamięć teksty prawa, które za rok będzie już inne, a po 5 latach będzie wspomnieniem. Tworzą co rok "specjalistów" wyłącznie z tych samych gałęzi prawa - karne, cywilne, administracyjne. Także szkoda zachodu, o masz tu eksperta dr prawa i "specjalistę" nowych technologii, co by sieci nie zrobił, ani prostego programu nie napisał i taki będzie się wypowiadał... to jest tragedia.

  Odpowiedz
 • Ulan(2020-07-25 10:01) Zgłoś naruszenie 120

  Patologią tego systemu tzw. "ochrony prawnej" jest konserwatyzm. Ten system jest niereformowalny, bo ludzie, którzy go tworzą przyzwyczajeni są do szeregu przesądów i nie potrafią zrozumieć, że cokolwiek może działać inaczej.

  Odpowiedz
 • edu pl(2020-07-26 16:14) Zgłoś naruszenie 30

  Etyka... To jest takie coś, jak potwór z Loch Ness. Niby każdy wie co to jest, a w rzeczywistym świecie nie istnieje. Rynek jest tak zapełniony, że tym roku już trzech radców prawnych próbowało nieetycznie wygryźć mnie z obsług prawnych. Ciekawe, co będzie dalej?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!