« Powrót do artykułu

WSA unieważnił uchwałę "anty-LGBT" Rady Gminy w Klwowie

WSA w Radomiu stwierdził w środę nieważność zaskarżonej przez Rzecznika Praw Obywatelskich uchwały Rady Gminy w Klwowie w sprawie podjęcia deklaracji pn.: Gmina Klwów wolna od ideologii "LGBT". Sąd zwrócił uwagę, że pojęcie to odnosi się do ludzi, i uchwała ma charakter dyskryminacyjny.

LGBT

żródło: ShutterStock

Wyrok jest nieprawomocny. Przysługuje od niego skarga kasacyjna w terminie 30 dni od otrzymania pisemnego uzasadnienia wyroku sądu.

statystyki

Komentarze (13)

 • Bert(2020-07-15 20:06) Zgłoś naruszenie 611

  no to trzeba podjąć następną, wspominając przy okazji , że WSA w tym składzie może gminę cmoknąć

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Andrzej Ułuda(2020-07-16 04:58) Zgłoś naruszenie 54

  Mogą się radni odwoływać, ale już wiadomo, że ich deklaracja anty-lgbt to kopia dokumentów zleconych przez Kreml. Puławy już okryły się hańbą, bo zachodnie miasta partnerskie wypowiadają im umowy o przyjaźni. Niebawem kilka miast straci dofinansowania unijne, bo kołdra jest zawsze za krótka, na szczęście jest trochę gmin w okolicy, które powstrzymały się i nie wskoczyły w wir ideologicznych uchwał, tam środki unijne mogą zostać przekierowane. Co do Klwowa, to mieszkańcom mogę doradzić jedynie by patrzyli na ręce tym radnym którzy przyjęli bubel pisany przez służby Putina. Bo skoro łapią się na pro-kremlowskie podpuszczanie i szczucie na społeczność LGBT, to pewnie mogą popełnić więcej głupot już w zakresie samego zarządzania i administracji w gminie. Lepiej uważać co się podpisuje.

  Odpowiedz
 • o. Michel Rodrigue(2020-07-16 01:41) Zgłoś naruszenie 30

  Do pazdziernika niedaleko, a potem to tylko OCZYSZCZENIE.....

  Odpowiedz
 • abcd(2020-07-16 09:39) Zgłoś naruszenie 33

  Czy sądy administracyjne mogą orzekać w sprawie uchwał?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Mały Jaś(2020-07-16 10:05) Zgłoś naruszenie 28

  Wyrok najzupełniej błędny. LGBT to nie konkretni ludzie posiadający takie a nie inne skłonności seksualne. To tylko ideologia głoszona przez część z tych osób, jak również niektóre osoby heteroseksualne, które widzą w tym zysk socjologiczny i polityczny. W zwiążku z tym gmina ma prawo nie wyrażać zgody na wystąpienia o charakterze ideologicznym. Osoby heteroseksualne nie są dyskryminowane w żaden sposób przez gminy. Założenie błędne i cały wyrok się sypie.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • K.K.(2020-07-16 10:19) Zgłoś naruszenie 13

  Masz mózg zaczadzony ideologią katolicką.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!