« Powrót do artykułu

Mucha: Nie będzie dwuwładzy w SN [WYWIAD]

- Jeżeli mielibyśmy mieć prezydenta, który w niepewności prawnopolitycznej ma funkcjonować z miesiąca na miesiąc, to nie byłoby z pewnością korzystne dla obywateli - mówi w rozmowie z DGP Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta.

Paweł Mucha, fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski/Wikimedia Commons, lic. CC-BY 2.0

żródło: Wikimedia Commons

Pan Prezydent podjął już decyzję, że w takiej sytuacji wyznaczy sędziego Sądu Najwyższego, który będzie czasowo wykonywać obowiązki I prezesa SN, do czego upoważnia go ustawa o SN.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Grzegorz D(2020-04-20 13:58) Zgłoś naruszenie 10

  Dziś rządzący to nawet jak będzie napisane Sąd Ustala, to by też podważali, że jaki sąd ?, że sąd ludzki chyba, a właściwie to sąd 1 człowieka z nowogrodzkiej.

  Odpowiedz
 • boguch(2020-04-20 13:30) Zgłoś naruszenie 10

  ten człowiek walczy o swoje ponieważ nic w życiu nie osiągnął tylko się przylepił i jak duda przerżnie to baj ,baj.

  Odpowiedz
 • ajanato(2020-04-20 12:26) Zgłoś naruszenie 10

  Nie będzie dwuwładzy - jak we wszystkich instytucjach państwa I Prezesem Sądu Najwyższego będzie Jarosław Kaczyński reprezentowany przez wskazanego przez niego sędziego.

  Odpowiedz
 • mikuś(2020-04-20 13:36) Zgłoś naruszenie 10

  najlepsze by było zniesienie kancelarii i prezydenta dudy bo to są dodatkowe koszty społeczeństwa na które nas nie stać , wtedy nie trzeba przeprowadzać wyborów 10 maja a prezydentura tak słaba i uzależniona w niebyt ile to by można przeznaczyć na służbę zdrowia czy szkolnictwo

  Odpowiedz
 • bój(2020-04-20 15:18) Zgłoś naruszenie 00

  Politruk. Kazaliby mu mówić, ze objawił nie Leszek na ścianie Pałacu to by to mówił, nawet jeśli Sanepid walczył z grzybami.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!