« Powrót do artykułu

Lewiński: Życie jest ważniejsze od prywatności [WYWIAD]

Nie obawiam się intencji rządzących, ale nie jestem pewien, czy wiedzą dokładnie, co robią

żródło: DGP

Andrzej Lewiński zastępca GIODO w latach 2006–2016, teraz prezes Fundacji im. Józefa Wybickiego oraz przewodniczący Komitetu ds. Ochrony Danych Osobowych Krajowej Izby Gospodarczej, radca prawny

statystyki

Komentarze (9)

 • o(2020-04-18 09:05) Zgłoś naruszenie 00

  co się stało, wywiad z taką osoboą w DGO, aż się zdziwiłem

  Odpowiedz
 • nieufny(2020-04-20 13:52) Zgłoś naruszenie 01

  ja tam nie ufam rządzącym, mam do tego prawo. I nie chcę by zaglądali mi, kiedyś pod kołdrę, a dzisiaj do smartfonu. Nie ufam Policji, po tym jak widziałem filmiki z jej żałosnymi interwencjami, nie ufam Straży Granicznej, po tym jak przeczytałem, że mogą użyć wobec nieposłusznego broni palnej. Nie ufał p. Szumowskiemu, bo mówi to co w danej chwili mu pasuje, nie ufam urzędnikom skarbowym, którzy mogą zabrać majątek bez wyroku sądowego. Można to ciągnąć pewnie jeszcze długo. Nawet nocne głosowania Sejmu, czasami zasłaniane rybą, czasami aborcją, nie wpływają na mój b. niski poziom zaufania. Niższego nie można mieć Żeby komuś ufać, ten ktoś musi mnie przekonać że warto. A rozwiązania siłowe, nie są dobrym pomysłem.Zgodnie z teorią Habermasa, za komunikat odpowiada nadawca. Nie adresat komunikatu. i tyle

  Odpowiedz
 • zlikwidować całe to RODO(2020-04-18 13:34) Zgłoś naruszenie 00

  GIODO - razem z tym RODO to jest jakaś porażka. Zbędna instytucja. Nie chroni przez prawdziwymi zagrożeniami. Za to bije pianę tam, gdzie nie potrzeba. W zasadzie wystarczyłoby uregulować tą ochronę kilkoma paragrafami w KC. Dodatkowo marnuje się tony papieru i toneru na wypisywanie bzdetnych klauzul, których i tak nikt nie czyta.

  Odpowiedz
 • tonic(2020-04-19 09:08) Zgłoś naruszenie 00

  Globalisci zdestabilizuja wiele rzadow jak okaze sie ze Trump ma racje i jako pierwszy otworzy ludziom oczy ze koronawirus to zaslona dymna i falszowanie statystyki. Wtedy wiele rzadow upadnie a nowe "aby przetrwac" wezma pozyczke od MFW w jedynej mozliwej walucie ktorej juz nikt nie chce na jakies 7-9% /rok. I na ten moment chyba o to chodzilo z korona.

  Odpowiedz
 • Andrzej Marek(2020-04-19 12:47) Zgłoś naruszenie 00

  Uprawnienia można nadawać ludzim rzetelnym i odpowiedzialnym a nie oszołomom z pisu. To tyle w tym temacie Panie Lewiński.

  Odpowiedz
 • Artur(2020-04-20 02:44) Zgłoś naruszenie 00

  Skoro pan Litwiński powiedział "pas" i zaleca (w zasadzie bezwarunkowe) poddanie się rządzącym, to dlaczego w ogóle wypowiada się do mediów? Skoro zrezygnował już z własnego zdania, to nie ma sensu publikować jego opinii w prasie.

  Odpowiedz
 • Piotrek(2020-04-18 12:54) Zgłoś naruszenie 00

  "Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego." Benjamin Franklin

  Odpowiedz
 • Sierściuch(2020-04-19 14:23) Zgłoś naruszenie 00

  Osoba która bezrefleksyjnie przy pierwszym lepszym zagrożeniu rezygnuje ze swojej wolności na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje ani na jedno ani na drugie.

  Odpowiedz
 • CFA(2020-05-11 16:50) Zgłoś naruszenie 00

  Benjamin Franklin (USA) - kto oddaje wolność za tymczasową ochronę ten straci wolność i ochronę

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!