« Powrót do artykułu

Zły stan drzew to jeszcze nie podstawa do ich wycięcia

Prowadzę działalność gospodarczą na nieruchomości, na której rośnie kilka drzew. Po wycięciu dwóch z nich dostałem z urzędu gminy karę pieniężną 12 tys. zł. Uważam, że niesłusznie. Nie zgłaszałem wycięcia, bo według mnie był stan wyższej konieczności – usunęliśmy drzewa ze względu na ich zły stan, a przy okazji zyskaliśmy miejsca parkingowe. Czy można skutecznie zaskarżyć decyzję?

drzewo, ścinanie drzewa, wycinka drzew

żródło: ShutterStock

Decyzja wójta o karze wydaje się więc uzasadniona. Ogólne wskazanie na zły stan drzew i niezbędność działań zapobiegawczych nie potwierdzają bowiem stanu wyższej konieczności, który pozwoliłby na uniknięcie kary pieniężnej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Rzeczoznawca(2020-03-14 17:49) Zgłoś naruszenie 22

  Dojrzałe drzewa tak jak zboża trzeba w porę ścinać. Opóźnienie powoduje choroby i osłabienie drzew. Corocznie giną ludzie pod powalonymi drzewami. Obecny czas pokazał też jak ważna jest wentylacja miast i wsi. To dobre przewietrzanie siedlisk ludzkich osłabia rozwój wirusów ( korona wirusa).

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • EOP(2020-03-14 15:25) Zgłoś naruszenie 13

  W Opocznie wycinaja lasy na potęgę.

  Odpowiedz
 • Józef(2020-03-14 21:01) Zgłoś naruszenie 12

  U nas stare drzewa, do tego oczywiście chore, są traktowane jak "święte krowy" w Indiach. Dopiero jak spadną na ludzi jest podstawa do ich wycięcia. Spróbuję prześledzić procedowanie w Sejmie i poinformuję, kto to imiennie wymyślił, i jak partia to przeforsowała. Trzeba go i ją publicznie napiętnować. Bo to chore.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • wesolak(2020-03-15 12:32) Zgłoś naruszenie 00

  W Wesołej k/Warszaway "wadza" i drogowcy chcą wyciąć ze 100 000 drzew i nikogo to nie obchodzi .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!